• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Stworzoną przez polską firmę wypalarkę używają na całym świecie do budowy platform wiertniczych

22.07.2015 13:52 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Stworzoną przez polską firmę wypalarkę używają na całym świecie do budowy platform wiertniczych
Stworzoną przez polską firmę wypalarkę używają na całym świecie do budowy platform wiertniczych - GospodarkaMorska.pl

Pięcioosiowa wypalarka do profilowego cięcia rur to autorskie rozwiązanie polskiego Promotechu. Zaawansowane urządzenie jest wykorzystywane m.in. przy budowie konstrukcji platform wiertniczych czy najnowszych stadionów. Maszyny pracują już w Polsce, Turcji, Emiratach Arabskich i na Ukrainie. I wchodzą na kolejne rynki.
 
PPCM 650 (Pipe Profile Cutting Machine) jest najnowszym modelem wypalarki Promotechu, wyprodukowanym w odpowiedzi na potrzeby rynku.

- W ostatnich latach wraz z bardzo dynamicznym rozwojem komputerowych technik projektowania, obserwujemy ogólnoświatową modę na stosowanie przestrzennych konstrukcji rurowych w inwestycjach przemysłowych i infrastrukturalnych. Dlatego planujemy dalsze prace rozwojowe nad tą maszyną - zapowiada Bohdan Zaleski, współwłaściciel i wiceprezes Promotechu ds. sprzedaży.

PPCM to w całości myśl techniczna inżynierów firmy - mechaników, elektroników, automatyków.

- Przewagą maszyny nad innymi tego typu urządzeniami jest możliwość wykonania potrzebnych rur bez konieczności używania skomplikowanego oprogramowania CAD/CAM, wystarczy zwymiarowany rysunek 2D - mówi Krzysztof Fedyk, szef działu badań i rozwoju Promotechu. - Maszyna wykonuje cięcia rur dla węzłów rurowych, czyli połączeń z innymi rurami lub z płaszczyznami, służy też do wycinania otworów. Potrzebne wymiary złącz wprowadzane są przez operatora poprzez panel dotykowy do sterownika maszyny. Ważną zaletą urządzenia jest możliwość łatwego ustawienia kąta ukosowania programowanego cięcia, co umożliwia szybkie przygotowanie rury do spawania.

Nowa maszyna wykorzystywana jest w przemyśle petrochemicznym – przy budowie linii przesyłowych i rurociągów, sprawdza się też przy konstrukcjach offshore – wieżach wiertniczych czy dźwigach morskich.

Od kilku miesięcy nowe urządzenie funkcjonuje w tureckiej firmie, która wykorzystuje je do profilowego cięcia rur do instalacji w rafineriach i platformach wiertniczych. Maszyny wzbudziły też zainteresowanie kontrahentów ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich podczas tegorocznych targów SteelFab w Dubaju.

- W Emiratach - oprócz realizacji wielu ambitnych projektów - trwają przygotowania do World Expo 2020 – mówi Bohdan Zaleski. - Chcemy by nasze maszyny zaistniały na tym Expo na pięć lat przed otwarciem, czyli już podczas budowy obiektów wystawowych oraz ogromnej infrastruktury.
Obecnie w Emiratach zainstalowane są dwie maszyny Promotechu - jedna już pracuje, a druga jest prezentowana w salonie wystawowym Promotechu w Dubaju.

Zakupem najnowszej wypalarki Promotechu zainteresowane są też firmy z innych krajów Bliskiego Wschodu, a także RPA, Rumunii, Australii, USA, Indii i Finlandii.

- Ze względu na liczne zapytania kontrahentów planujemy w najbliższych miesiącach organizację specjalnego tour po krajach Unii Europejskiej, Bliskiego Wschodu oraz USA, by szczegółowo omówić i zaprezentować nowe funkcjonalności pięcioosiowej PPCM – dodaje Bohdan Zaleski.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35732,00 $ tona 0,17% 29 lip
 Cynk 2984,00 $ tona 1,12% 29 lip
 Aluminium 2556,00 $ tona 1,59% 29 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.