• <
BOTA_2023

Silnik Wärtsilä z rekordem Guinnessa

Partnerzy portalu

Silnik Wärtsilä z rekordem Guinnessa - GospodarkaMorska.pl

Wärtsilä pochwaliła się niezwykłym rezultatem, jaki udało się osiągnąć dzięki nowemu silnikowi wyprodukowanemu przez fiński koncern. Jednostka napędowa Wärtsilä 31 pobiła rekord wydajności w kategorii silników czterosuwowych.

Zaprezentowany niedawno silnik w czasie prób uzyskał imponujący wynik. W czasie badania, które odbyło się 26 maja 2015 r., uzyskał rezultat, który pozwolił na wpisanie go do Księgi Rekordów Guinnessa. W jego trakcie stwierdzono najwyższy osiągnięty do tej pory poziom efektywności silnika wysokoprężnego. Określono, że zużycie paliwa wyniosło w czasie testu 165 g/kWh. To wynik, jakim nie może się pochwalić żaden inny silnik czterosuwowy obecny w tej chwili na rynku.

Wärtsilä 31 jest pierwszym produktem z nowej generacji silników średniej prędkości. Celem, jaki przyświecał konstruktorom w czasie jego projektowania, było ustalenie nowych standardów pod względem wydajności oraz poziomu emisji.

Produkt, którym może się pochwalić fiński koncern dostępny jest w wersjach od ośmio- do szesnastocylindrowej. Przeznaczony jest dla tych segmentów rynku morskiego, gdzie wymóg w zakresie mocy wynosi od 4,2 do 9,8 MW.

 - Branża morska skupia się jak jeszcze nigdy na efektywności i elastyczności. Weryfikacja silnika Wärtsilä 31 na potrzeby Księgi Rekordów Guinnessa, pokazała, że jest to najbardziej efektywny czterosuwowy silnik wysokoprężny na świecie, co mówi samo za siebie. Właściciele statków i operatorzy mają teraz szansę na uzyskanie większej wydajności, co przyczyni się do poprawy wykonywanych działań i zmniejszenia kosztów - powiedział reprezentujący firmę Wärtsilä Roger Holm.

Źródło:
promyskat.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.