Spółka „Polski Cukier” mogłaby przejąć Elewator Ewa - poinformował nas dyrektor Biura Promocji i Public Relations firmy, Maciej Domański.
Potwierdził tym samym słowa wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego Jarosława Rzepy z czwartkowych "Rozmów pod krawatem". Marszałek mówił, że być może to byłby niezły pomysł, aby spółka dzięki między innymi PŻM-owi eksportowała zboże. "Za" jest podobno sam minister rolnictwa.
Jak mówi Domański, na razie „Polski Cukier” zastanawia się czy taki scenariusz byłby dla spółki opłacalny.
- Rozważamy różne możliwości, bo chcielibyśmy rozbudowywać dział gospodarki magazynowej. Trzeba przeanalizować zarówno koszty, jak i logistykę. To ciekawa propozycja i z pewnością zarząd rozważy ją - skomentował Domański.
Nie wiadomo, kiedy mogłyby zapaść wiążące decyzje.
Przetarg na dzierżawę elewatora ogłosił Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. Przyszły najemca będzie musiał przechowywać w elewatorze minimum 350 tysięcy ton zboża i pasz rocznie. Kontrakt na dzierżawę ma obowiązywać 30 lat. Przetarg ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River