• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Już we wrześniu kolejna edycja targów BALTEXPO

10.06.2015 05:01 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Już we wrześniu kolejna edycja targów BALTEXPO
Już we wrześniu kolejna edycja targów BALTEXPO - GospodarkaMorska.pl

Już we wrześniu odbędzie się kolejna, osiemnasta edycja Międzynarodowych Targów Morskich BALTEXPO. Do grona partnerów wydarzenia dołączyły niedawno Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., Thales oraz OT Logistics S.A. Targi odbędą się w dniach 7-9 września 2015.

Międzynarodowe forum przemysłów morskich

BALTEXPO to bez wątpienia jedno z najlepszych miejsc do zaprezentowania produktów, usług, urządzeń, rozwiązań, technologii i potencjału przemysłu morskiego zarówno polskim jak i zagranicznym odbiorcom, wśród których są już potwierdzeni goście i wystawcy z Australii, Bułgarii, Chin, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Rosji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Ciekawą inicjatywą jest pomysł stworzenia na BALTEXPO platformy kooperacyjnej pomiędzy polskimi i norweskimi klastrami działającymi w obszarze gospodarki morskiej. Jak powiedział podczas niedawnego spotkania Rady Programowej BALTEXPO 2015 Pan Piotr Dudziński, reprezentujący Biuro Radcy Handlowego Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce, Norwegowie z pewnością mogą podzielić się bogatym doświadczeniem oraz dysponują dużym potencjałem kooperacyjnym – na przykład norweski Blue Maritime Cluster, w ramach którego działa 13 biur projektowych, 14 stoczni, 169 producentów wyposażenia okrętowego i 20 armatorów, dając łącznie zatrudnienie 22500 pracownikom.

Jak zawsze - bogaty program konferencji


W programie tegorocznych targów znalazły się nast. konferencje, seminaria i wydarzenia:

  • Konferencja „Transport morski i rozwój portów morskich”
  • Seminarium “Silk Road Maritime Route”
  • II Forum korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk
  • Konferencja „Nowoczesny przemysł stoczniowy i offshore”
  • Konferencja duńsko-polskiego forum gospodarki morskiej
  • Seminarium Invest in Pomerania „Formy wsparcia dla przemysłu morskiego”
  • Konferencja „Offshore grid & energy storage”
  • Norwegian-Polish Advanced Maritime & Offshore Design, Engineering & Production Networking Event
  • Konferencja międzynarodowego projektu SEMLA „Ochrona środowiska polarnego dzięki nowym mikrofalom i lekkim technologiom antenowym”
  • Konferencja „Bezpieczeństwo wybrzeża, portów i żeglugi”


Wstęp i udział w każdym z w/w wydarzeń wiąże się z koniecznością rejestracji za pośrednictwem strony internetowej www.baltexpo.ztw.pl

Już ponad 30 lat

BALTEXPO to impreza realizowana cyklicznie – co dwa lata – od 1982 roku. W obecnym kształcie skupia znakomitą większość środowisk związanych z gospodarką morską i przyczynia się do rozwoju współpracy kooperacyjnej pomiędzy firmami krajowymi i zagranicznymi.

Jak każda edycja, także BALTEXPO 2015 jako największa impreza tego typu w Polsce cieszy się dużym poparciem administracji rządowej i samorządowej oraz środowisk do których targi są adresowane. Tematyka targów obejmuje min. przemysł okrętowy i offshore; budowy, przebudowy i modernizacje statków i infrastruktury offshore; wyposażenie okrętowe; ofertę biur projektowych; usługi związane z wydobyciem ropy i gazu spod dna morskiego; usługi związane z obsługą statków i ładunku; żeglugę towarową i pasażerską; sprzęt do załadunku i wyładunku; porty, terminale i centra logistyczne; transport intermodalny w kontekście portów morskich; infrastrukturę nadbrzeżną; ochronę środowiska morskiego; bezpieczeństwo portów i żeglugi oraz środowiska naukowo-badawcze i rozwojowe działające na rzecz gospodarki morskiej.

Wszystkich zainteresowanych szczegółami dotyczącymi BALTEXPO 2015 – a w szczególności udziałem w targach – zachęcamy do odwiedzenia strony www.baltexpo.ztw.pl lub kontaktu bezpośrednio z organizatorem: Zarząd Targów Warszawskich S.A.; tel. 22 849 60 06; baltexpo@ztw.pl

 

Zobacz szczegóły wydarzenia w kalendarium

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35732,00 $ tona 0,17% 29 lip
 Cynk 2984,00 $ tona 1,12% 29 lip
 Aluminium 2556,00 $ tona 1,59% 29 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.