• <
Baltexpo2023_duży

Farby morskie do roku 2020 – raport TMR

rynekfarb.pl

30.07.2015 06:25 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Farby morskie do roku 2020 – raport TMR - GospodarkaMorska.pl

Zgodnie z prognozami Transparency Market Research rynek farb dla przemysłu morskiego będzie się w najbliższych latach szybko rozwijał. Jest to jednak przede wszystkim zasługa państw azjatyckich.

Jak podaje najnowszy raport TMR, światowy rynek farb morskich, w roku 2013 wart 7,65 mld $, w roku 2020 osiągnie już wartość 11,88 mld $. Oznacza to, że będzie się rozwijał w tempie 6,5%. Przewidywania te pokrywają się więc z prognozami MarketsandMarkets.

Rynek rozwija się m.in. za sprawą coraz większego zapotrzebowania na technologie ograniczające zużycie paliwa i emisję szkodliwych substancji – a takie możliwości oferują nowoczesne farby. Ponadto gwarantują one ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi i korozją.

Serce tego przemysłu bije zdecydowanie w Azji – przypada jej aż 64% światowego zapotrzebowania. Powodem jest ogromna liczba statków budowanych w stoczniach w Japonii, Chinach i Korei Południowej. W Europie natomiast rynek będzie się rozwijał przede wszystkim za sprawą konserwacji i naprawy starszych okrętów.

Jeśli chodzi o rodzaje farb dla przemysłu morskiego, od wielu lat niezmiennie dominują produkty przeciwporostowe. Na drugim miejscu znalazły się natomiast powłoki antykorozyjne. Najszybciej rozwijającymi się sektorami rynku będą jednak farby samooczyszczające się i samopolerujące.

Głównymi graczami na rynku są natomiast Sherwin-Williams, RPM International, Nippon Paint, KCC Corporation oraz Jotun.

 

Źródło: rynekfarb.pl

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.