• <
gryfia_70lat

ST³ OFFSHORE na sprzedaż po raz piąty

03.07.2022 16:44
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki ST³ OFFSHORE na sprzedaż po raz piąty

Partnerzy portalu

ST³ OFFSHORE na sprzedaż po raz piąty - GospodarkaMorska.pl
Fot. ST3-Offshore

Szczecińska fabryka stalowych fundamentów dla sektora offshore wind idzie po raz piąty pod młotek. 

Syndyk masy upadłości ST3 Offshore poinformował w komunikacie z 27 czerwca, że ogłasza po raz kolejny przetarg pisemny na sprzedaż z wolnej ręki przedsiębiorstwa. Tym razem cena wywoławcza przedsiębiorstwa upadłego wynosi 164.276.000 zł. Oferty można składać do 19 lipca 2022 roku. 

Fabryka położona nad Odrą jest zaprojektowana pod produkcję seryjną fundamentów dla morskich farm wiatrowych. ST3 Offshoe produkował fundamenty kratownicowe i monopale. Firma może pochwalić się suwnicą (120 m wysokości, 1400 t udźwigu), przeznaczoną do finalnego montażu i załadunku struktur o wysokości do 90 metrów. 

ST³ Offshore to joint-venture dwóch partnerów – funduszu Mars FIZ oraz ST³ Holding GmbH, spółki należącej do monachijskiej Grupy VTC. 

Spółka po raz pierwszy został wystawiona na sprzedaż w lutym 2021 roku. Lokalny sąd oficjalnie ogłosił upadłość firmy pod koniec marca 2020 roku. 

Ministerstwo Aktywów Państwowych informowało w 2020 roku w odpowiedzi na jedną z interpelacji, że z informacji uzyskanych od Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. wynika, że sytuacja w jakiej znalazła się ST3 Offshore jest konsekwencją strat poniesionych na pierwszych kontraktach, zawartych w latach 2015-2016, kiedy udziałowcem większościowym był inwestor niemiecki i które okazały się nierentowne.

Według doniesień portalu branżowego WysokieNapięcie.pl, zakupem spółki ma się interesować polska spółka skarbu państwa Tauron oraz Dajin Heavy Industry – chiński producent fundamentów dla morskich farm wiatrowych.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.