Program ma celu wzmacnianie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw, zachowanie i ochronę środowiska naturalnego, wspieranie efektywnego gospodarowania zasobami, promowanie zrównoważonego transportu i usuwanie niedoborów przepustowości w działaniu infrastruktury sieciowej.
Na program składa się pięć elementów, odpowiadających zidentyfikowanym wartościom i wyzwaniom. Oscylują one wokół założeń tematycznych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i opierają się o „zielony” i „niebieski" filar gospodarki:
O dofinansowanie mogą starać się projekty mające charakter międzynarodowy. Jednocześnie jego beneficjenci muszą spełnić dwie z czterech zasad współpracy: wspólne opracowanie projektu, jego zespołowa realizacja, wspólny personel realizujący projekt oraz jego wspólne finansowanie. Z beneficjów programu korzystać mogą władze lokalne i regionalne oraz ich zrzeszenia, instytucje szkolnictwa wyższego i instytucje badawczo-rozwojowe, stowarzyszenia formalne, klastry i sieci MŚP posiadające osobowość prawną, izby handlowe, organizacje wsparcia biznesu, firmy publiczne lub prywatne (o charakterze publicznym lub non-profit) zajmujące się gminną lub komunalną gospodarką środowiskową i energetyczną, organizacje pozarządowe.
Po więcej informacji odsyłamy Państwa na stronę EWT.
Sprawa „The ZouZou” [2022] a ochrona wierzyciela hipotecznego. Część I
Europejski Zielony Ład: Porozumienie w sprawie ograniczenia emisji CO2 z transportu morskiego dzięki zrównoważonym paliwom
Konosament – nieprawidłowe zaklauzowanie. Część I
Rusza projekt grantowy Agencji Rozwoju Pomorza S.A.
Przełomowy traktat wzmocni wysiłki na rzecz ochrony różnorodności biologicznej
OT Logistics przejęło ponad 2,3 mln akcji Luka Rijeka