• <
gryfia_70lat

Prezes PKP Cargo: zakończenie konsolidacji terminali w przyszłym roku

ew

21.11.2019 13:55 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Prezes PKP Cargo: zakończenie konsolidacji terminali w przyszłym roku

Partnerzy portalu

Prezes PKP Cargo: zakończenie konsolidacji terminali w przyszłym roku - GospodarkaMorska.pl

Konsolidacja terminali przeładunkowych należących do PKP Cargo powinna zakończyć się w przyszłym roku - poinformował na czwartkowej konferencji prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.

"Realizujemy proces konsolidacji terminali. Formalnie zostały połączone dwa terminale w Małaszewiczach i w Medyce, istnieje firma z organami korporacyjnymi - PKP Cargo Terminale. Ten proces w dalszej części konsolidacji będzie zakończony w przyszłym roku" - powiedział Warsewicz.

Prezes wyjaśnił, że konsolidacja terminali ma podnieść konkurencyjność PKP Cargo i poprawić ofertę dla klienta.

W grupie PKP Cargo znajduje się 27 terminali.

Warsewicz mówił wcześniej, że po przekształceniu i zbudowaniu jednolitej struktury organizacyjnej PKP Cargo będzie największym podmiotem terminalowym w Polsce i jednym z największych w Europie.

PKP Cargo to największy w Polsce i jeden z większych w Unii Europejskiej operator kolejowych przewozów towarowych. W 2018 roku grupa zanotowała 5,24 mld zł przychodów i przewiozła 121,9 mln ton towarów. Klientom oferuje zintegrowane łańcuchy logistyczne, obejmujące różne rodzaje transportu. Tabor spółki liczy prawie 2,5 tys. lokomotyw i ponad 60 tys. wagonów.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.