• <

Pandemia bez wpływu na bieżącą działalność PKP Cargo

ew

24.03.2020 12:39 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Pandemia bez wpływu na bieżącą działalność PKP Cargo

Partnerzy portalu

Pandemia bez wpływu na bieżącą działalność PKP Cargo - GospodarkaMorska.pl

Pandemia koronawirusa nie ma wpływu na bieżącą działalność PKP Cargo, ale przewozy nie rosną tak dynamicznie, jakby tego chciała spółka - poinformował we wtorek na telekonferencji prezes PKP Cargo Czesław Warsewicz.

"Dzisiaj wpływ koronawirusa na naszą działalność nie jest znaczący. Nie wiemy jednak, jak sytuacja się rozwinie i jaki będzie wpływ na branże, z którymi mocno się wiążemy. Mówię o branży infrastrukturalnej i branży przewozów węgla. Wydaje się, że kryzys w mniejszym stopniu dotyczy przewozów masowych, bo one muszą być realizowane (...) i tutaj nie widzimy załamania" - powiedział Warsewicz.

Dodał, że proces przewozowy krajowy i międzynarodowy przebiega płynnie i żaden z pracowników PKP Cargo nie jest zakażony koronawirusem.

Prezes powiedział, że spodziewa się wzrostu przewozów intermodalnych z Chin w miarę ustawania pandemii. "Pozytywne sygnały jeżeli chodzi o przewozy ładunków z Chin już odnotowujemy i liczymy, że będą one rosły" - stwierdził.

W poniedziałkowym komunikacie spółka poinformowała, że jej zysk netto w 2019 roku wyniósł 36 mln zł wobec 184 mln zł zysku netto rok wcześniej. Z kolei przychody PKP Cargo wyniosły w ubiegłym roku 4,87 mld zł, a zysk operacyjny 143,4 mln zł.

Przewieziona masa towarowa przez tabory PKP Cargo w ubiegłym roku wyniosła 108,6 mln ton i była mniejsza w stosunku do roku 2018 o około 11 proc.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.