• <
gryfia_70lat

OT Logistics rozpoczął negocjacje w sprawie sprzedaży spółki zależnej C.Hartwig Gdynia

sons

15.06.2020 10:02 Źródło: PAP Biznes
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski OT Logistics rozpoczął negocjacje w sprawie sprzedaży spółki zależnej C.Hartwig Gdynia

Partnerzy portalu

OT Logistics rozpoczął negocjacje w sprawie sprzedaży spółki zależnej C.Hartwig Gdynia - GospodarkaMorska.pl

OT Logistics otrzymał niewiążące oferty podmiotów zainteresowanych kupnem akcji spółki C.Hartwig Gdynia i rozpoczął z nimi negocjacje - poinformował OT Logistics w komunikacie.

Spółka zależna C.Hartwig Gdynia prowadzi działalność spedycyjną, logistyczną i magazynową na rzecz ładunków będących przedmiotem międzynarodowej wymiany towarowej zarówno w kraju, jak i za granicą, wykonywanych na podstawie zleceń polskich i zagranicznych klientów, z uwzględnieniem wszystkich gałęzi transportu i kierunków geograficznych w eksporcie, imporcie i tranzycie. Ponadto wykonuje funkcję agencji celnej w zakresie licencjonowanej działalności, a także wynajem powierzchni biurowych.

W ocenie OT Logistics spółka C.Hartwig Gdynia jest spółką w małym stopniu powiązaną synergicznie z pozostałymi spółkami grupy.

"Ze względu na fakt, iż zarząd spółki zamierza koncentrować się głównie na działalności portowej oraz kompleksowej obsłudze klienta związanej z przeładunkami w portach obsługiwanych bezpośrednio przez spółki Grupy OTL, zarząd uznał, że dokonanie sprzedaży akcji C.Hartwig Gdynia nie wpłynie negatywnie na zakres działalności operacyjnej prowadzonej przez Grupę OTL i wpisuje się w realizowaną strategię rozwoju grupy" - napisano w komunikacie.

Zarząd uznał także, że wobec ograniczeń kapitałowych występujących w Grupie OTL, C.Hartwig Gdynia przy założeniu dostępu do szerszych zasobów kapitałowych potencjalnego inwestora, będzie miał większe możliwości rozwoju działalności i generowania wyników finansowych, w stosunku do historycznych i obecnych możliwości.

"Przekonanie to uzasadnia oczekiwanie przez emitenta poziomu wpływów ze sprzedaży C.Hartwig Gdynia, mającego istotny wpływ na efekty realizowanego planu naprawczego grupy kapitałowej OT Logistics" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.