• <
HARTWIG SZCZECIN

Naftoserwis z Grupy PERN ze zleceniami na diagnostykę rurociągów w Grupie Lotos

pc

25.09.2019 05:00 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Naftoserwis z Grupy PERN ze zleceniami na diagnostykę rurociągów w Grupie Lotos
Naftoserwis z Grupy PERN ze zleceniami na diagnostykę rurociągów w Grupie Lotos - GospodarkaMorska.pl

Naftoserwis należący do PERN otrzymał z Grupy Lotos zlecenie na montaż komór nadania i odbioru tłoków diagnostycznych na rurociągach wchodzących w skład infrastruktury terminalu w Czechowicach. Kolejnym etapem będzie tam diagnostyka rur za pomocą tłoków inteligentnych - podał PERN.

Informując we wtorek o projektach, spółka wyjaśniła, że "usługi montażowe oraz diagnostyczne Naftoserwis pozyskał od Lotos Terminale w odrębnych przetargach".

Jak zaznaczył PERN, zlecenia, jakie realizuje właśnie Naftoserwis to "montaż komór nadania i odbioru tłoków diagnostycznych na rurociągach wchodzących w skład infrastruktury terminalu w Czechowicach". Spółka dodała, iż w kolejnym etapie przeprowadzona zostanie "diagnostyka rur za pomocą tłoków inteligentnych".

"Projekt to kolejny przykład wypracowanych synergii po przejęciu przez Naftoserwis spółki Centrum Diagnostyki Rurociągów i Aparatury (CDRiA)" - podkreślił PERN. Zwrócił przy tym uwagę, że "inspekcje rurociągów paliwowych Lotos Terminale zostaną zrealizowane nowoczesnymi urządzeniami diagnostycznymi skonstruowanymi przez specjalistów z Naftoserwis".

Naftoserwis to specjalistyczny podmiot, który z końcem 2018 r. przejął CDRiA - inną spółkę serwisową z grupy PERN, wykonującą badania stanu technicznego rurociągów, głównie ropy naftowej.

Naftoserwis kontynuuje działalność CDRiA, polegającą na badaniu stanu technicznego rurociągów, głównie ropy naftowej przy użyciu własnych urządzeń - tłoków diagnostycznych, które przemieszczają się wewnątrz magistrali, dostarczając kompleksowych danych np. o grubości ich ścianek i korozji.

Wcześniej badania takie CDRiA wykonała m.in. na terenie Czech, Niemiec, Rumunii, a także w Ekwadorze, w trudno dostępnym regionie Andów, dla tamtejszej kompanii EP Petroecuador.

Naftoserwis świadczy także usługi serwisowe w bazach paliw, zapewniając ciągłą sprawność techniczną i eksploatacyjną instalacji i urządzeń. Spółka ma 10 zakładów serwisowych na terenie całej Polski. Współpracuje także z największymi operatorami w branży paliwowej.

W ostatnim czasie Naftoserwis wprowadził do swej oferty usług wykrywanie pęknięć rurociągów za pomocą inteligentnych tłoków ultradźwiękowych, a także czyszczenia zbiorników na ropę naftową - wcześniej spółka świadczyła usługi czyszczenia jedynie zbiorników na paliwa.

Z początkiem roku Naftoserwis informował, iż został członkiem Pigging Products and Services Association (PPSA), międzynarodowej organizacji branżowej, zajmującej się diagnostyką rurociągów. PPSA powstała w 1990 r. i obecnie zrzesza ponad 120 członków z ponad 20 krajów. Organizuje m.in. konferencje, seminaria i szkolenia, dostarczając w ten sposób aktualne informacje na temat najnowszych technologii i usług dla operatorów rurociągów i podmiotów powiązanych z tą branżą.

PERN, do którego grupy należy Naftoserwis, to strategiczny podmiot dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, odpowiadający za tłoczenie rurociągami ropy naftowej, w tym do rafinerii krajowych: PKN Orlen w Płocku i Grupy Lotos w Gdańsku, a także do dwóch rafinerii w Niemczech oraz za magazynowanie, zarówno surowca, jak i paliw płynnych.

Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_deepwater_2021_390x100

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39475,00 $ tona -1,13% 2 gru
 Cynk 3293,00 $ tona -0,06% 2 gru
 Aluminium 2654,00 $ tona -0,56% 2 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.