• <
BOTA_2023

Zmiany w radzie nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk

08.03.2016 22:04 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Zmiany w radzie nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk

Partnerzy portalu

Zmiany w radzie nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk - GospodarkaMorska.pl

Walne Zgromadzenie Zarządu Morskiego Portu Gdańsk uchwaliło zmiany w radzie nadzorczej spółki. Ze składu rady zostali odwołani: Ewa Pawlak, Magdalena Witkowską i Andrzej Krawczyka. Na ich miejsce powołano: Krzysztofa Halagierę, Mariana Szajnę oraz Przemysława Marchlewicza.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk Spółka Akcyjna jest spółką, której akcjonariuszami są Skarb Państwa i Gmina Gdańsk jako akcjonariusze uprzywilejowani oraz osoby fizyczne. Spółka ma charakter przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Skarb Państwa posiadając większościowy pakiet (95,07 proc.) akcji ma decydujący głos w kwestii obsadzania stanowisk w kierownictwie spółki. 15 marca 2016 roku ma odbyć się posiedzenie rady nadzorczej w nowym składzie. Jednym z punktów spotkania mają być zmiany w kierownictwie Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Od 2013 roku prezesem Zarząd Morskiego Portu Gdańsk jest Dorota Raben. Pojawiają się nieoficjalne informacje, że jej stanowisko może objąć powołany właśnie do rady Przemysław Marchlewicz.

- Port Gdański ma najgorszą z możliwych historii, co rząd to nowy skład, partyjna miotła wymiatała dotychczas wszystkich. - mówił w rozmowie z naszym portalem, pod koniec ubiegłego roku Paweł Adamowicz. - Dzisiaj prezeską Portu Gdańsk jest pierwsza w historii kobieta, Dorota Raben i mam nadzieję, że nowy rząd będzie chciał oprzeć się o sprawdzonych i wykwalifikowanych fachowców i zostanie ona na swoim stanowisku. Ciągłość personalna powinna być zachowana - przekonywał prezydent Gdańska i jednocześnie przewodniczący rady nadzorczej gdańskiego portu.

Dotychczas żadna partia nie zrobiła wyjątku, pozostawiając zarząd powołany za poprzednich rządów, więc wszystko wskazuje na to, że nadchodzą zmiany.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.