pc
Green Ridge z wojskowym sprzętem w Gdańsku. Amerykański samochodowiec przywiózł ok. 4 200 t różnych maszyn. Wyładunek potrwa do najbliższego czwartku.
Green Ridge dotarł do DCT wczoraj z Jacksonville w Stanach Zjednoczonych. Przywiózł amerykański sprzęt wojskowy, w tym pojazdy ciężkie i ciągniki oraz urządzenia wspierające i logistyczne dla armii amerykańskiej. Cześć sprzętu NATO została wyładowana w niemieckim porcie Bremerhaven, reszta przypłynęła do Gdańska. Stąd trafi m.in. do Poznania.
– Zajmujemy się głównie kontenerami i to dla nas nietypowa operacja, jednak i na takie jesteśmy przygotowani. Ostatni tego typu statek był w DCT w 2009 roku – mówi Grzegorz Pawłowski z DCT.
Statek Green Ridge ma 199,94 m długości, 32,2 m szerokości, 10,07 m zanurzenia oraz 38 874 t wyporności. Jednostka została zbudowana w 1998 r. w japońskiej stoczni Imabari Shipbuilding Co Ltd w Marugame. Jej armatorem jest Central Gulf Lines Inc.
To nie pierwszy przypadek, kiedy Green Ridge przewozi sprzęt wojskowy. Statek znajduje się na liście Floty Morskiego Programu Bezpieczeństwa (Maritime Security Program Fleet) i jest do dyspozycji sił zbrojnych USA.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Bangladesz odmawia przyjęcia rosyjskiego statku z elementami elektrowni jądrowej
„Logistyka lubi ciszę”. Czy przepisy stoją na przeszkodzie rozwoju branży logistycznej? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Polska bramą do Europy Środkowo-Wschodniej [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Aż 420 dzieci biegało po terminalu kontenerowym. VI ONE Terminal Run Gdynia Hutchison Ports wspiera szkoły i fundacje
Kongsberg dostarcza zaawansowany system VTS dla Wielkiego Bełtu
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz