• <

Ważny prom należący do Isle of Man Steam Packet chwilowo wyłączony. Czasowe zmiany w rozkładzie

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Ważny prom należący do Isle of Man Steam Packet chwilowo wyłączony. Czasowe zmiany w rozkładzie

Partnerzy portalu

Ważny prom należący do Isle of Man Steam Packet chwilowo wyłączony. Czasowe zmiany w rozkładzie - GospodarkaMorska.pl

Należący do Isle of Man Steam Packet Company prom Ben-my-Chree będzie w najbliższych tygodniach przechodził remont. Konieczność wykonania prac na głównej jednostce obsługującej połączenia na Isle of Man wymusiła wprowadzenia zmian przez armatora. Pasażerowie i klienci nie powinni się jednak niczego obawiać.

Jednostka ro-pax Ben-my-Chree przebywa obecnie w stoczni Birkenhead, gdzie przechodzi prace konserwacyjne. Jak wyjaśnia armator, przerwa ta może potrwać nawet trzy tygodnie. Aby zagwarantować płynność ruchu na obsługiwanej przez ten statek trasie Douglas-Heysham i zminimalizować niedogodności, przewoźnik zdecydował się na wprowadzenie tymczasowego rozwiązania.

Jak wyjaśnił operator, podczas kilkutygodniowej przerwy w kursowaniu Ben-my-Chree, ciężar obsługi połączeń z wyspy spocznie na dwóch jednostkach – promie Arrow (wyczarterowany prom ro-ro) oraz Manannan. Ten pierwszy będzie realizował przewozy frachtowe, zaś szybki katamaran Manannan będzie przewoził pasażerów.

Armator poinformował, że do 8 maja odejścia z Douglas do Heysham będą się odbywały o 8:00, a do Liverpoolu o 15:30. W przeciwnym kierunku odpowiednio o 12:00 i o 19:30. Wyjątkiem będzie 25 kwietnia, gdy katamaran Manannan, zamiast do Heysham, popłynie do Belfastu.

„Ben-my-Chree powróci już niedługo, po pełnej kontroli i gotowy na kolejny intensywny sezon letni” - zapewnił Mark Woodward z firmy Isle of Man Steam Packet.

Ben-my-Chree to zbudowany w 1998 r. prom, który ma 125 metrów długości, a na pokład może przyjąć 630 pasażerów oraz 275 pojazdów osobowych.

Firma Isle of Man Steam Packet jest najstarszym działającym na świece operatorem statków pasażerskich. W 2010 r. przedsiębiorstwo świętowało 180. rocznicę obecności na rynku. Armator zajmuje się też przewozem towarów oraz pojazdów, realizując połączenia pomiędzy pięcioma portami w Wielkiej Brytanii i Irlandii, które wykonywane są przy pomocy wygodnych promów.

Źródło:
promyskat.pl
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.