• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Trzy pełnomorskie wycieczkowce zacumują w tym roku w Szczecinie

ew

15.03.2018 12:20 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Trzy pełnomorskie wycieczkowce zacumują w tym roku w Szczecinie

Partnerzy portalu

Trzy pełnomorskie wycieczkowce zacumują w tym roku w Szczecinie - GospodarkaMorska.pl

W tym roku Szczecin odwiedzą trzy pełnomorskie wycieczkowce. Sezon otworzy „Albatros”, który pojawi się w Szczecinie dwukrotnie: 3 i 20 maja. Będzie okazja zobaczyć również Seabourn Ovation i Gann.

Albatros jest w Szczecinie już dobrze znany. Pojawił się tam dwukrotnie: w 2012 i 2017 roku. Albatros ma 205,46 m długości, 27 m szerokości oraz 7,3 m zanurzenia. Jego tonaż pojemnościowy brutto to 28 518, a nośność – 5 936 t. Jednostka została zbudowana w helsińskiej stoczni Wärtsilä. Do eksploatacji wprowadzono ją w 1973 r. jako Royal Viking Sea w barwach Royal Viking Line. Od 2005 r. do teraz jej operatorem jest Phoenix Reisen GmbH.

Wycieczkowiec pływa pod bahamską banderą po: Europie (Morze Bałtyckie i Morze Śródziemne), Azji, Australii, Nowej Zelandii, Południowej Afryce, Południowej Ameryce, Kanadzie i Nowej Anglii. Armator TTS Albatros oferuje także przeprawy przez Kanał Panamski. Na pokładzie wycieczkowca zmieszczą się 340-osobowa załoga oraz 812 pasażerów, dla których przygotowano liczne atrakcje. To m.in. restauracje, kasyno, fitness club, basen, pole golfowe, teatr i kino.

Kolejnym wycieczkowcem, który zobaczymy będzie „Seabourn Ovation”. Najnowszy wycieczkowiec floty Seabourn Cruise Line przypłynie z Wismaru 14 czerwca.

Został zbudowany we włoskiej stoczni Fincantieri w Genui. Chrzest jednostki odbędzie się w maju bieżącego roku. Statek ma 210 metrów długości i 28 metrów szerokości, a na pokładzie zmieści pokład 600 pasażerów. Seaburn Ovation o tonażu 40 350 ton brutto, zbudowany dla linii Seabourn Cruise Line, został zwodowany w zakładzie Sestri w Genui we wrześniu 2017 roku.

Ostatnim znanym dziś wycieczkowcem, który odwiedzi Szczecin podczas tegorocznego sezonu, będzie „Gann”. Statek zacumuje 29 czerwca. Jednostkę mogliśmy już oglądac w Szczecinie w maju 2016 roku.  Gann to statek szkolno-wycieczkowy należący do szkoły morskiej w norweskim Stavanger. Służy przyszłym marynarzom do odbywania praktyk morskich. Jednostka została zbudowana w 1982 roku jako prom „Narvik”. Statek pływa pod banderą Norwegii.

 

Dziękujemy za wysłane grafiki.