• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Trwa poszukiwanie inwestorów do budowy niemieckiego terminalu gazowego

PMK

18.03.2018 14:34 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Trwa poszukiwanie inwestorów do budowy niemieckiego terminalu gazowego

Partnerzy portalu

Trwa poszukiwanie inwestorów do budowy niemieckiego terminalu gazowego - GospodarkaMorska.pl

Trzy spółki joint venture, które chcą zbudować terminal importowy LNG w północnych Niemczech, uruchomiły otwarty nabór na oferty od inwestorów. Chcą dzięki temu poznać zainteresowanie rynku i uzyskać szczegółowy wgląd w popyt na taką inwestycję.

Firmy Gasunie LNG Holding, Oiltanking GmbH i Vopak LNG Holding, które są w trakcie tworzenia wspólnej spółki JV German LNG Terminal GmbH, oświadczyły, że ruch ten jest ważnym kamieniem milowym w rozwoju pierwszego w kraju terminalu LNG.

Obiekt zapewni usługi dystrybucji LNG, w tym rozładowanie i załadowanie statków LNG, składowanie LNG, regazyfikację oraz dystrybucję LNG za pośrednictwem samochodów ciężarowych i barek.

W ramach joint venture trio najpierw zbuduje, a następnie będzie właścicielem i operatorem terminalu importowego, który zdywersyfikuje niemieckie źródła dostaw gazu i ułatwi dostęp do LNG jako alternatywnego paliwa o niskiej emisji. Prawdopodobna lokalizacja terminalu to niemieckie Brunsbüttel.

W lipcu 2017 r. trzy przedsiębiorstwa otrzymały unijną zgodę antymonopolową na utworzenie spółki joint venture. Rozpoczęcie budowy pierwszego terminalu LNG w Niemczech przewiduje się na 2019 r., a ma być gotowy do eksploatacji w czwartym kwartale 2022 r.

Dziękujemy za wysłane grafiki.