• <
BOTA_2023

Stena Line i Port Rotterdam zbudują drugie stanowisko w Europorcie

21.09.2015 07:56 Źródło: promy24.com
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Stena Line i Port Rotterdam zbudują drugie stanowisko w Europorcie

Partnerzy portalu

Stena Line i Port Rotterdam zbudują drugie stanowisko w Europorcie - GospodarkaMorska.pl

Stena Line ogłosiła współpracę z władzami portu w Rotterdamie, w ramach której powstanie drugie stanowisko do cumowania statków w Europorcie. Jest to jeden z elementów inwestycji, która łącznie wyniesie 27 mln euro.

Wspomnianej decyzji sprzyja m.in. fakt, że w dalszym ciągu wzrasta ilość przewozów frachtowych pomiędzy Holandią a Wielką Brytanią, wraz z poprawą gospodarki po kryzysie w 2008 roku. a przyszłe prognozy są nadal pozytywne.

Annika Hult ze Stena Line North Sea podkreśliła, że operator jest zadowolony z rozwoju drugiego stanowiska w Rotterdamie oraz tras prowadzących do Harwich i Killingholme. Stena Line jest w pełni zaangażowana w rozwój terminala w ramach długoterminowego planu inwestycyjnego i wierzy, że drugie stanowisko ułatwi rozwój biznesu oraz zaspokojenie przyszłych potrzeb klienta.

Joyce Bliek z portu w Rotterdamie zaznaczyła z kolei, że jest to duża inwestycja będąca wyrazem pewności, co do dalszego rozwoju na rynku przewozów typu RoRo oraz rosnących wolumenów przewozowych do i z Rotterdamu, między innymi poprzez wzmocnienie infrastruktury w porcie.

Drugie stanowisko w Europorcie będzie miało długość 212 metrów oraz 6 metrów głębokości. Wkrótce mają się rozpocząć prace, których zakończenie jest zaplanowane na pierwszy kwartał 2017 roku.

Źródło:
promy24.com

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.