• <
siemens_gamesa_2022

Spadają przeładunki kontenerów na całym świecie. Hongkong notuje słaby rok

Paweł Kuś

03.02.2016 12:30 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Spadają przeładunki kontenerów na całym świecie. Hongkong notuje słaby rok

Partnerzy portalu

Spadają przeładunki kontenerów na całym świecie. Hongkong notuje słaby rok - GospodarkaMorska.pl

Nie tylko w Polsce spada liczba przeładowanych kontenerów.  Słaby rok zanotował także port w Hongkongu, gdzie aż o 9,5 proc. spadły przeładunki. Ogółem obrót towarami portu wyniósł 20,11 mln TEU.

Powodem spadku był globalny kryzys finansowy i spowolnienie gospodarcze w Chinach. Najbardziej odczuł to terminal Kwai Tsing, który zanotował spadek aż o 11,5 proc. (15,57 mln TEU ogółem), zarówno w imporcie, jak i eksporcie. Mniejsze terminalu w Hongkongu zanotowały lepsze wyniki, choć wciąż ze spadkiem ok. 2,1 proc.

Spadek przeładunków zanotowano w każdym miesiącu 2015 roku, choć im bliżej końca roku, tym było gorzej. W lutym obroty towarami spadły tylko 2,7 proc,, za to w październiku aż o rekordowe 18,8 proc. W grudniu spadek był trochę mniejszy, bo wyniósł 10,6 proc.

Port w Hongkongu położony jest na Morzu Południowochińskim, a jego przeładunki są zdominowane przez towary skonteneryzowane. Towary masowe i działalność przewozowa pozostają zdecydowanie w tle. Mimo to Hongkong pozostaje jednym z najbardziej ruchliwych portów na świecie.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.