• <

Royal Caribbean kupi większość udziałów spółki Silversea Cruises

PMK

14.06.2018 16:18 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Royal Caribbean kupi większość udziałów spółki Silversea Cruises

Partnerzy portalu

Royal Caribbean kupi większość udziałów spółki Silversea Cruises - GospodarkaMorska.pl

Jeden z największych armatorów wycieczkowych Royal Caribbean Cruises (RCL) zakupi 66,7 proc. udziałów w linii wycieczkowej Silversea Cruises za cenę 2 mln dolarów.

Wartość zakupionych akcji to około 1 mld dolarów, a RCL planuje zfinansować zakup przez zadłużenie.

- Silversea jest klejnotem koronnym i uznanym liderem w segmencie wycieczek luksusowych i ekspedycyjnych, czyli dwóch kluczowych rynków, które czeka w najbliższej przyszłości wzrost - powiedział Richard D. Fain, prezes i dyrektor generalny Royal Caribbean Cruises.

- Połączenie naszych dwóch firm stanowi niezwykłą okazję do rozszerzenia opcji urlopowych dla klientów i generowania przychodów w strategicznych obszarach wzrostu - dodał Fain.

Oczekuje się, że transakcja zostanie zakończona w późniejszym okresie tego roku, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia i aprobat prawnych.

Royal Caribbean Cruises (RCC) niedawno zamówił dwa pasażerowce nowej generacji w fińskiej stoczni Meyer Turku. Będą to unikatowe jednostki wyposażone w napęd LNG. Ich dostarczenie do armatora jest planowane na 2022 i 2024 rok.

Dwa statki o tonażu 200 tys. gt powstają w ramach projektu Icon, którego celem jest stworzenie nowej generacji wycieczkowców napędzanych paliwem LNG naszpikowanych innowacjami. Jedną z nich jest użycie ogniw paliwowych w celu generowania prądu.

- Klasa Icon to początek podróży, mającej na celu minimalizacją wpływu żeglugi wycieczkowej na środowisko – powiedział Richard Fain, prezes RCC.

- Współpraca z Royal Carribean doprowadziła dotychczas do powstania wielu przełomowych jednostek, jak: Oasis, Celebrity Solstice, Quantum oraz Mein Schiff. Cieszymy się, że możemy wspólnie kontynuować ten trend, tym razem wprowadzając LNG do żeglugi wycieczkowej – powiedział Jan Meyer, prezes Meyer Turku.

Dziękujemy za wysłane grafiki.