• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Promy do Irlandii: Porcja ważnych informacji od Stena Line

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Promy do Irlandii: Porcja ważnych informacji od Stena Line

Partnerzy portalu

Promy do Irlandii: Porcja ważnych informacji od Stena Line - GospodarkaMorska.pl

Przełom 2017 i 2018 roku to czas ważnych inwestycji i podsumowania przewozowych rekordów w Stena Line. W ciągu kilku ostatnich tygodni popularny operator promowy podzielił się kilkoma ważnymi informacjami dotyczącymi niedawnych działań i osiągnięć.

Stena Line: Imponujące wyniki przewozowe na Morzu Irlandzkim

2017 był rekordowy dla popularnego operatora promowego w kwestii przewozów do Belfastu. W ciągu całego roku podczas kursów pomiędzy portem w Belfaście oraz Szkocją i Anglią (Cairnryan, Birkenhead (Liverpool) i Heysham) promami Stena Line przetransportowano łącznie 514 tysięcy jednostek cargo, odnotowując tym samym trzyprocentowy wzrost w porównaniu z wynikami przewozowymi w roku 2016.

Rekordowe rezultaty osiągnięte zostały także w transporcie pojazdów osobowych oraz pasażerów. W 2017 r. z Wielkiej Brytanii do Irlandii Północnej przewieziono 360 tysięcy pojazdów osobowych (o 2,5% więcej niż rok wcześniej) oraz 1,5 miliona pasażerów (również o 2,5% więcej niż w 2016). Jeszcze większy, bo wynoszący aż 10,5 % wzrost, udało się przedsiębiorstwu osiągnąć w kwestii przeprawy autokarów.

Stały rozwój hubu Stena Line w Belfaście

W ciągu pięciu ostatnich lat hub w Belfaście odnotowywał stale rosnące wyniki przewozów, zyskując na koniec 2017 roku o 15% więcej przewiezionych pojazdów pasażerskich, o 13% więcej pasażerów oraz 19% pojazdów ciężarowych.

Niebawem może okazać się, że niezbędne będzie zwiększenie możliwości przewozowych operatora nie tylko na Morzu Północnym.

Położenie stępki pod nową ekologiczną jednostkę

W piątek 2 lutego w stoczni AVIC Weihai odbyła się ceremonia położenia stępki pod pierwszy z czterech promów pasażersko-towarowych klasy E-flexer, które mają być dostarczone przedsiębiorstwu do 2020 roku.

W oficjalnej uroczystości wziął udział dyrektor zarządzający Stena Line Niclas Mårtensson. Podczas ceremonii położenia stępki, dyrektor przyznał, że celem przedsiębiorstwa jest inwestycja w promy, które będą wyposażone w najbardziej zaawansowaną technologię w zakresie wydajności energetycznej, elastyczności oraz obsługi klienta. Dodał, że operator w szczególności kładzie nacisk na rozwój usług cyfrowych, które zapewnią klientom unikalne możliwości usprawnienia podróży.

Nowe promy do Irlandii do 2020 roku

W informacji prasowej Stena Line podaje, że wspomniane cztery nowe promy ro-pax będą pływać na Morzu Irlandzkim. Najbardziej prawdopodobne trasy kursowania to Holyhead-Dublin (gdzie Irish Ferries wprowadzi w połowie 2020 roku największy na świecie pod względem długości linii załadunkowej prom typu ro-pax - red.) oraz Birkenhead (Liverpool)-Belfast.

Każda z jednostek zostanie wyposażona w linię ładunkową długości 3 100 m i pomieści 120 samochodów osobowych na osobnym pokładzie oraz 1 000 pasażerów. Według podanych informacji. statki mają zostać dostarczone na przełomie 2019 i 2020 roku.

Stena Line będzie użytkowała trzy z czterech promów we własnym zakresie, jeden natomiast zostanie wynajęty na mocy umowy czarteru operatorowi promowemu Brittany Ferries.

Źródło:
promy24.com

Dziękujemy za wysłane grafiki.