PMK
Przejście przez Północne Niemcy Orkanu Xavier 5 października zakłóciło działanie i spowodowało szkody w portach tego regionu.
W porcie Bremerhaven zerwał się z cumy samochodowiec Cygnus Loader i uderzył w nabrzeże Nordhafen. Inny samochodowiec, 198-metrowy Splendid Ace, również zerwał się z cumy w porcie Emden. Spowodowało to krótkie wstrzymanie ruchu statków.
Dodatkowo z powodu silnego wiatru w porcie Wilhelmshaven przewrócił się 1400-tonowy żuraw. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Zakres szkód nie został jeszcze ustalony.
Już wcześniej w czwartek Xavier sparaliżował komunikację kolejową w północnych Niemczech. Połamane drzewa blokują tam tory kolejowe i zrywają przewody trakcji elektrycznej.
Straż pożarna w Hamburgu przestrzegła mieszkańców przed wychodzeniem z domów. Xavier powyrywał tam drzewa z korzeniami. Są też doniesienia o pozrywanych dachach domów.
Problemy mają także pasażerowie zamierzający udać się w podróż z hamburskiego lotniska, ponieważ wstrzymano kursowanie pociągów z miasta do portu lotniczego.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Bangladesz odmawia przyjęcia rosyjskiego statku z elementami elektrowni jądrowej
10 tys. żołnierzy i funkcjonariuszy będzie pilnować infrastruktury krytycznej
Grupa OTL podsumowuje III kwartał. Trudna sytuacja rynkowa
Znamy laureatów IV edycji Grantu Dzielnicowego Busole organizowanego przez Baltic Hub
Hapag-Lloyd: biznes urósł, ale zyski mocno spadły
Wietnamskie porty na liście rankingu Lloyd’s List. Refleksje po Port Gdańsk Business Mixer w Wietnamie
Prezydent Świnoujścia popiera rozwój portu, ale nie utworzenie Przylądka Pomerania