pc
Prezydenci Rosji i Białorusi, Władimir Putin i Alaksandr Łukaszenka mogą omówić kwestię dostaw ropy na Białoruś 29 maja w Kazachstanie, podczas szczytu Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej - powiedział w czwartek rzecznik rosyjskiego przywódcy, Dmitrij Pieskow.
W ten sposób skomentował on wypowiedź Łukaszenki o aktywizacji rozmów z Kazachstanem na temat dostaw ropy na Białoruś.
Rzecznik Kremla oznajmił, że dotąd "nie było kontaktów" pomiędzy Moskwą i Mińskiem i dodał: "mamy nadzieję, że obaj szefowie państw zdołają porozmawiać w przyszłym tygodniu (...), jeśli uznają to za stosowne, w tym również na ten temat".
Ewentualne rozmowy mogą się odbyć w kuluarach szczytu Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej w stolicy Kazachstanu, Nur-Sułtanie, 29 maja.
Łukaszenka powiedział w czwartek podczas spotkania z ambasadorem Kazachstanu Jermuchametem Jertysbajewem, że Mińsk chce przyspieszyć rozmowy z Kazachstanem o dostawach ropy z tego kraju. Wymienił przy tym Rosję, jako kraj, z którym należałoby się porozumieć w sprawie dostaw "jakiejś ilości ropy" z Kazachstanu. Wskazał też, że Białoruś prowadzi rozmowy na temat dostaw z innych kierunków.
Port Gdynia ze wzrostem przeładunków po pierwszym półroczu
Zarząd portów odpowiada na krytykę ws. finansowania Przylądka Pomerania. "Środki są zabezpieczone"
Nowy kontenerowiec pod francuską banderą dołącza do floty CMA CGM
Polferries tajemniczo tłumaczy zwolnienie prezesa: rozdzielenie odpowiedzialności
Port w Kołobrzegu na razie bez przebudowy wejścia. Czy MON przekaże miastu swoje nabrzeża?
Zawarto kluczową umowę w związku z planowaną budową tunelu pod Odrą
Kraje Bliskiego Wschodu rozwijają nowe szlaki kolejowe, by ominąć Cieśninę Ormuz