• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Kołobrzeg ma nowy most

Partnerzy portalu

Kołobrzeg. Od sobotniego południa mieszkańcy Kołobrzegu mogą korzystać z nowego mostu nad Parsętą. Konstrukcja, która została uroczyście oddana do użytku, powstała w ramach projektu o nazwie „Poprawa dostępności do portu Kołobrzeg od strony lądu (drogi i kolej) – Etap I”.

Budowa mostu Portowego – taką nazwę mu nadano – rozpoczęła się w lipcu 2013 roku i pochłonęła wraz z wiodącymi do niego estakadami 27,9 mln zł. Całe zadanie, w skład którego wchodziła także budowa nowej, ponad półkilometrowej trasy pomiędzy ul. Portową i Solną oraz przebudowa krzyżującego się z nią przejazdu kolejowego, kosztowało blisko 40,8 mln zł. Projekt zrealizowany został na zlecenie miasta przez firmę Skanska. Inwestycja w 85-procentach dofinansowana została ze środków europejskiego Funduszu Spójności.

- Uważam, że jako kołobrzeżanie osiągnęliśmy następny sukces. Otwieramy ten most dla rozwoju gospodarczego naszego miasta, dla turystyki – mówił tuż przed przecięciem symbolicznej wstęgi prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek, dziękując przy okazji wszystkim, którzy przyczynili się do powstania konstrukcji.

Most Portowy ma 104,5 m i wiodą do niego dwie estakady o łącznej długości 215 m.

Źródło:
24kurier.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.