• <
ATC_CARGO_TOP

CTL Logistics uruchomił przewozy na Bałkany

CTL Logistics uruchomił przewozy na Bałkany - GospodarkaMorska.pl

pc

26.05.2017 Źródło: własne

Grupa CTL Logistics uruchomiła przewozy na Bałkany. Pierwszy pociąg spółki pokonał trasę z Dąbrowy Górniczej do  Chorwacji, przewożąc szyny o długości 120 metrów. – Przetarliśmy szlak na Bałkany, rozszerzając portfolio naszych usług logistycznych o przewozy kolejowe na południe Europy –  podsumowuje Jarek Król, prezes zarządu Grupy CTL Logistics.

CTL Logistics transportował 120-metrowe szyny dla odbiorcy niemieckiego, który remontuje tory kolejowe na odcinku 14 km w Chorwacji. Szyny zostały zamówione w hucie w Dąbrowie Górniczej, należącej do międzynarodowego koncernu, z którym CTL Logistics współpracuje od lat.
Pierwszy transport został zrealizowany w połowie kwietnia, drugi jest zaplanowany pod koniec maja, a trzeci odbędzie się na przełomie czerwca i lipca tego roku.

– Skład, który przewoził szynę długą między Polską a Chorwacją był przez cały czas pod ścisłym nadzorem dzięki zamontowanym na nim nadajnikom GPS. W każdym momencie wiedzieliśmy, gdzie znajduje się pociąg oraz co się z nim dzieje, toteż cała operacja przebiegła bez najmniejszych problemów – zaznacza Dariusz Podsiadło, dyrektor Segmentu Hutniczego i Stalowego CTL Logistics. – Transport do Chorwacji poprzedziły długie i bardzo żmudne przygotowania, gdyż musieliśmy uzyskać zgody na przejazd przez praktycznie pół Europy. W efekcie sam transport ładunku przebiegł bardzo sprawnie, szyny dotarły na miejsce na czas, zgodnie z przyjętym harmonogramem – dodaje.

– Wygraliśmy elastycznością i kompleksową obsługą, gdyż jako jedyni zaoferowaliśmy dojazd od producenta szyn do końcowej stacji, mimo że stan tamtejszych torów pozostawiał wiele do życzenia i inni przewoźnicy nie podjęli tego wyzwania – podsumowuje Jarek Król, prezes zarządu Grupy CTL Logistics. – CTL Logistics jest kompleksowym operatorem logistycznym łączącym Polskę i wschód Europy z Południem, czego najlepszym dowodem jest świetnie zorganizowany transport ładunku z Dąbrowy Górniczej do Chorwacji. To otwiera przed nami nowe rynki i znacznie poszerza portfolio naszych usług, gdyż nie pozostawia żadnych wątpliwości, że nasza firma jest w stanie przeprowadzić nawet najbardziej skomplikowane procesy transportowe – mówi Jarek Król.

– Mamy nadzieję, że nasze najnowsze starania dotyczące rozwoju oraz implementacji podobnych inicjatyw w zakresie ekspansji przewozów międzynarodowych pozwolą CTL sprostać wciąż rosnącym wymogom naszych międzynarodowych klientów, budując jednocześnie przewagę konkurencyjną CTL na lokalnym rynku kolejowym  – dodaje Sylwia Dunn, nowy dyrektor Rozwoju Grupy CTL Logistics.

Grupa CTL Logistics jest międzynarodowym koncernem logistycznym działającym od 1992 roku na rynku polskim i w krajach europejskich. Swoim klientom oferuje kompletny produkt logistyczny obejmujący transport kolejowy towarów masowych (tj. węgiel, koks, kruszywa, złom i inne), kontenerów, paliw i chemii, transport samochodowy, spedycję, dzierżawę wagonów oraz obsługę bocznic. Oferta obejmuje: towarowy transport kolejowy, przewozy intermodalne, spedycję, usługi przeładunkowe, doradztwo celne, obsługę i utrzymanie taboru infrastruktury kolejowej oraz usługi na terminalach przeładunkowych. CTL Logistics wykonuje przewozy międzynarodowe, będąc tym samym logistycznym pomostem łączącym Wschód z Zachodem.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
MIĘDZYNARODOWA DROGA WODNA E70
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33055,00 $ tona 0,39% 16 cze
 Cynk 2972,00 $ tona -0,47% 16 cze
 Aluminium 2454,00 $ tona -0,16% 16 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.