• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Brittany Ferries przeznaczyło na scrubbery już 60 milionów funtów

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Brittany Ferries przeznaczyło na scrubbery już 60 milionów funtów

Partnerzy portalu

Brittany Ferries przeznaczyło na scrubbery już 60 milionów funtów - GospodarkaMorska.pl

Brittany Ferries należy do czołówki operatorów promowych, którzy dostosowują swoją flotę do nowych przepisów poprzez zastosowanie scrubberów. Operator poinformował właśnie o nadchodzącym końcu jednej ze swoich zielonych inwestycji, która była odpowiedzią na obowiązującą od 1 stycznia ub. r. dyrektywę niskosiarkową.

 Ok. 85 milionów dolarów kosztowało francuskiego przewoźnika zainstalowanie płuczek spalin na sześciu jednostkach. Modernizacja trwała 18 miesięcy. Mike Bevens z Brittany Ferries przyznał, że firma jest dumna z tego, że przylgnęła do niej etykieta przedsiębiorstwa stojącego na straży środowiska naturalnego.

Ostatnimi promami, które zostały poddane modernizacji, są: Pont-Aven i Armorique. Powróciły one do Portsmouth. Wcześniej podobne prace prowadzone były na jednostce Mont St Michel, a także: Normandie, Cap Finistere i Barfleur. Działania związane z montażem płuczek spalin odbywały się m.in.: w Kantabrii, a także w Gdańsku.

 Oczywiście zakończenie prac z montażem scrubberów nie oznacza końca inwestycji Brittany Ferries w rozwiązania ograniczające wpływ działalności firmy na środowisko. Przedsiębiorstwo zamierza podjąć kroki, które pomogą w ograniczeniu zużycia paliwa, np. poprzez redukcję prędkości podczas nocnych rejsów albo pokrycie kadłubów statków specjalną powłoką przeciwporostową.

 Dyrektor Brittany Ferries powiedział w ubiegłym roku, że różnica pomiędzy kosztami paliwa niskosiarkowego a konwencjonalnego wynosi ok. 40 procent. Według niego koszt montażu scrubberów, dzięki którym możliwe jest stosowanie tańszego paliwa, zwróci się bardzo szybko.
Brittanny Ferries znajduje się wśród czołowych przewoźników promowych w zachodniej części kanału La Manche. Oferuje całą gamę różnorodnych przepraw, która w połączeniu z liczbą obsługiwanych przez niego portów (Santander, Bilbao, Plymouth, Cork i Cherbourg), tworzy siatkę połączeń o skali niespotykanej w tym rejonie Europy.

bulk_cargo_port_szczecin
Źródło:
promyskat.pl

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.