• <
gryfia_70lat

APM Terminals ma 11 nowych terminali

08.09.2015 10:07 Źródło: własne

Partnerzy portalu

APM Terminals ma 11 nowych terminali - GospodarkaMorska.pl

Należąca do grupy Møller-Maersk, spółka APM Terminals (APMT) osiągnęła porozumienie w sprawie przejęcia od firmy Perez y Cia udziałów większościowych w hiszpańskiej Grup Barcelona Maritim TCB, która zarządza wieloma terminalami kontenerowymi w Europie i Ameryce Łacińskiej.

Grup Maritim TCB posiada 11 terminali kontenerowych o rocznej zdolności przerobowej 4,3 mln TEU. APMT oczekuje, że transakcja zostanie sfinalizowana do końca tego roku. Jest ona uzależniona jednak od spełnienia pewnych warunków oraz zgromadzenia odpowiednich zgód. Warunki i cena transakcji nie zostały ujawnione.

- Ta inwestycja jest bardzo ważna dla APM Terminals. W jej wyniku możemy dodać do swojego portfolio lokalizacje z wielkim potencjałem rozwojowym: Ameryka Łacińska, Turcja czy Hiszpania. Co ważne, Grup Maritim TCB jest jedną z najlepszych firm z tego sektora z bogatą tradycją, która może pochwalić się wieloletnim zarządzaniem terminali - powiedział Kim Fejfer, prezes APM Terminals CEO.

Szef Grup Maritim TCB, Xavier Soucheiron powiedział, że umowa z APM Terminals jest momentem przełomowym w historii działalności firmy. -  Oba przedsiębiorstwa mają te same podstawowe wartości i poglądy na temat, w jaki sposób budować rynek oraz gdzie inwestować i jak modernizować porty. Nasi klienci będą mogli z pewnością liczyć na doskonałą obsługę - skomentował.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.