• <
gryfia_70lat

Adamczyk: Przejmowanie systemu poboru opłat zgodnie z harmonogramem

pc

18.07.2018 02:43 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Adamczyk: Przejmowanie systemu poboru opłat zgodnie z harmonogramem

Partnerzy portalu

Adamczyk: Przejmowanie systemu poboru opłat zgodnie z harmonogramem - GospodarkaMorska.pl

Przejmowanie systemu poboru opłat za przejazd po wyznaczonych odcinkach dróg krajowych aut, o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t, przebiega zgodnie z harmonogramem, a listopadowy termin nie jest zagrożony - poinformował PAP minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

"Listopadowy termin przejęcia systemu opłat za przejazd po drogach krajowych od obecnego operatora nie jest zagrożony. Jednocześnie pracujemy nad nowym systemem poboru opłat. To był cel przejęcia systemu" - powiedział Adamczyk.

Minister powiedział, że gdyby rozstrzygnięty został przetarg na nowego operatora i systemem zarządzałaby wyłoniona spółka, to stworzenie nowego systemu poboru opłat byłoby trudne.

Przejęcie obecnie działającego systemu prowadzi Główny Inspektorat Transportu Drogowego (GITD).

Przejęcie systemu poboru opłat przez GITD umożliwiła nowelizacja ustawy o drogach publicznych. Na mocy tej regulacji, zmiana podmiotu pobierającego opłaty nastąpi 3 listopada 2018 r.

Obecnie zarządzanie systemem poboru opłat realizuje firma Kapsch.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.