• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

10 lat z promem SuperSpeed 1

Partnerzy portalu

10 lat z promem SuperSpeed 1 - GospodarkaMorska.pl

Już 10 lat minęło, odkąd należący do Color Line prom SuperSpeed 1 przewozi pasażerów i ładunki. Z okazji tej okrągłej rocznicy norweski armator zaprezentował garść statystyk dotyczących funkcjonowania tej lubianej przez pasażerów jednostki.

Liczby, które zostały zaprezentowane właśnie przez operatora z okazji dziesięciolecia obecności promu SuperSpeed 1 na trasie Kristiansand-Hirtshals, robią niemałe wrażenie. W ciągu minionej dekady szybki prom, kursujący pomiędzy dwoma skandynawskimi krajami, przewiózł 11 milionów pasażerów, 3 miliony pojazdów osobowych i ponad 4 miliony ton ładunków. Gdyby postawić w jednym rzędzie wszystkie pojazdy ciężarowe, które w tym czasie przewiózł prom, to ich łączna długość wyniosłaby 5 400 kilometrów. Przedstawiciele Color Line zaznaczyli, że to długość równoważna z odległością, jaka dzieli Oslo i kanadyjski Montreal.

„Razem z promem Super Speed, uruchomiliśmy nowoczesny koncept. Jako główny gracz, gdy chodzi zarówno o turystykę, jak i transport, chcemy być na czele i przyczyniać się do rozwoju zrównoważonych rozwiązań” - powiedział Trond Kleivdal z Color Line.

W związku z dziesięcioleciem promu SuperSpeed 1, armator przewiduje wyjątkowe atrakcje w czasie rejsów tą jednostką, odbywających się 13 marca. Pasażerowie mogą liczyć na urodzinowe ciasto. Zorganizowany zostanie też jubileuszowy quiz.

Inauguracja promu SuperSpeed 1, która 10 lat temu odbyła się z pompą i przyciągnęła tysiące widzów, stanowiła bardzo ważny etap programu modernizacji floty, realizowanego przez Color Line.

Obecnie armator wchodzi w kolejny etap modernizacji floty. Flagowym etapem tego projektu będzie przyszłoroczna premiera nowego promu hybrydowego typu plug-in. Będzie on kursował na trasie Sandefjord-Strömstad.

Prom SuperSpeed 1 ma 211 metrów długości i rozwija maksymalną prędkość 27 węzłów (50 kilometrów na godzinę). Jednostka może przyjąć na pokład 2315 pasażerów oraz 750 pojazdów osobowych.

Źródło:
promyskat.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.