• <
BOTA_2023

Plażowicze z Florydy uratowali rekina (WIDEO)

27.07.2015 06:46 Źródło: własne
Strona główna Plażowicze z Florydy uratowali rekina (WIDEO)
Plażowicze z Florydy uratowali rekina (WIDEO) - GospodarkaMorska.pl

Niemała niespodzianka czekała na dwóch braci z USA, którzy spędzali spokojnie popołudnie na plaży w Destin na Florydzie. Markus i Logan Lakos napotkali bowiem... rekina młota, któremu ruszyli na ratunek.

Niecodziennego gościa zauważył młodszy z braci - Logan. Po chwili mężczyźni zorientowali się, że rekin utwkił w żyłkach. Zwierzę było dodatkowo zranione haczykiem rybackim. Bracia szybko zawołali kilku innych plażowiczów i oswobodzili rybę.

Rekin młot to drugi co do wielkości przedstawiciel swojej rodziny, osiągając maksymalnie 5 metrów długości. Zamieszkuje strefy przybrzeżne Oceanu Spokojnego, Atlantyckiego i Indyjskiego. W lecie rekiny te migrują w kierunku biegunów w poszukiwaniu chłodniejszych akwenów, tworząc grupy liczące niekiedy setki, a nawet tysiące osobników.

Głowomłoty są potencjalnie niebezpieczne dla człowieka, odpowiedzialne prawdopodobnie za kilka ataków na ludzi. Z uwagi na spadek liczebności poszczególnych populacji, Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody uznała głowomłota za gatunek narażony na wyginięcie (VU).

Dziękujemy za wysłane grafiki.