• <

MSW Wielkiej Brytanii zbada podejrzane konwersje na chrześcijaństwo azylantów z barki Bibby Stockholm

Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo MSW Wielkiej Brytanii zbada podejrzane konwersje na chrześcijaństwo azylantów z barki Bibby Stockholm

Partnerzy portalu

Fot. Ashley Smith / Wikipedia

W związku z istniejącymi podejrzeniami, minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii James Cleverly zbada sprawę przechodzenia na chrześcijaństwo nielegalnych imigrantów zakwaterowanych na barce "Bibby Stockholm" - przekazał w czwartek brytyjski rząd.

W poniedziałek dziennik "Daily Telegraph" ujawnił, że 40 spośród około 300 imigrantów z "Bibby Stockholm" albo już przeszło na chrześcijaństwo albo jest w trakcie konwersji. Gazeta dodała, że w brytyjskim rządzie rosną obawy, że konwersje na chrześcijaństwo przez muzułmanów ubiegających się o azyl są udawane i motywowane jedynie chęcią zwiększenia szans przy rozpatrywaniu wniosków, gdyż mogą twierdzić, że w kraju pochodzenia byliby prześladowani.

Dzień wcześniej dwie poprzednie szefowe MSW, Suella Braverman i Priti Patel, wprost zarzuciły kościołom, że na masową skalę ułatwiają uzyskiwanie azylu przez imigrantów, poświadczając ich rzekome przejście na chrześcijaństwo. W środę sprawę konwersji imigrantów z "Bibby Stockholm" podniósł w Izbie Gmin jeden z posłów Partii Konserwatywnej, pytając premiera Rishiego Sunaka, co rząd zamierza z tym zrobić.

Zacumowana w porcie w Portland barka "Bibby Stockholm" ma być w zamyśle brytyjskiego rządu jednym ze sposobów - obok deportacji do Rwandy - na zniechęcanie potencjalnych nielegalnych imigrantów do podejmowania prób przedostania się do Wielkiej Brytanii, bo warunki zakwaterowania na niej są znacznie skromniejsze niż w wynajmowanych przez rząd hotelach, dokąd trafia spora część nowo przybyłych.

bjn/ fit/

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.