• <
siemens_gamesa_2022

Maersk zmierza ku największemu zyskowi w historii Danii

22.09.2021 18:25 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Maersk zmierza ku największemu zyskowi w historii Danii

Partnerzy portalu

Maersk zmierza ku największemu zyskowi w historii Danii - GospodarkaMorska.pl
Fot. Maersk

A.P. Moller-Maersk zmierza obecnie do osiągnięcia całorocznego zysku, który będzie odpowiadał łącznym wynikom z ostatnich dziewięciu lat i zapisze się w historii biznesu w swoim rodzinnym kraju – Danii.

Połączenie kilku ekstremalnych czynników – w tym wąskich gardeł w portach – zwiększa zarobki największej linii żeglugowej na świecie. Firma w zeszłym tygodniu podniosła swoje prognozy finansowe po raz trzeci w ciągu pięciu miesięcy.

Wynik Maerska w 2021 roku ma być rekordem w historii duńskiej firmy, wynika z notatki opublikowanej we wtorek przez analityka Sydbank A/S - Mikkela Emila Jensena. Będzie trzy razy wyższy niż poprzedni rekord Maerska z 2014 roku i ponad dwukrotnie wyższe niż wynik Novo Nordisk A/S, najcenniejszej duńskiej firmy w 2020 roku.

Dochód netto wyniesie około 16,2 miliarda dolarów w 2021 roku, według średnich szacunków siedmiu analityków ankietowanych przez Bloomberg. To więcej w porównaniu ze średnim szacunkiem wynoszącym około 3 miliardy dolarów na początku roku.

W przypadku Maerska zyski w 2021 roku wynikają ze zjawisk przejściowych i dlatego jest „mało prawdopodobne”, aby linia kontenerowa, ani jakakolwiek inna duńska firma, pobiła nadchodzący rekord „przez wiele, wiele lat”, tłumaczy Jensen.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.