• <
PZT_1100x200_gif_2020

Jachtowy gigant rozwija branżę… lotniczą

Strona główna Porty, logistyka Jachtowy gigant rozwija branżę… lotniczą
Jachtowy gigant rozwija branżę… lotniczą - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

ew

07.07.2020 Źródło: TTS

Wielkim sukcesem zakończyły się starania przedsiębiorców ukierunkowane na stworzenie połączenia lotniczego pomiędzy Pomorzem Zachodnim a Ukrainą. „Nie byłem w domu już półtora roku, teraz będzie szybciej i łatwiej wyjechać na kilka dni do bliskich” – mówił w piątek jeden z pasażerów inauguracyjnego lotu do Lwowa.

W piątek 3 lipca odbył się pierwszy lot na linii Goleniów – Lwów. To połączenie powstało na skutek wielomiesięcznych starań przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego. Liderem w walce o rozwój komunikacyjny Pomorza Zachodniego były Technologie Tworzyw Sztucznych (TTS), jachtowy gigant, który swoją stocznie ma w Goleniowskim Parku Przemysłowym.

- Nasza firma od lat prowadzi rozmaite działania, które wspierają gospodarczo rozwój regionu - mówi Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w TTS. - Łączymy biznes z edukacją, procedujemy w zmianach dotyczących przepisów w firmach produkcyjnych z myślą, by były one adekwatne do obecnych technologii. Zapoczątkowaliśmy także ważną debatę dotyczącą rozwoju komunikacyjnego: lobbowaliśmy za utworzeniem połączenia lotniczego z Goleniowa do jednego z miast na Ukrainie, by pracownicy z Ukrainy mogli sprawnie komunikować się ze swoim krajem – tłumaczy.
Głos producenta jachtów, wspartego przez Północną Izbę Gospodarczą oraz samorządowców, m.in. Artura Nycza i Grzegorza Napieralskiego, został wysłuchany. Po kilku miesiącach ciężkiej pracy udało się osiągnąć sukces. Powstało stałe połączenie z Lwowem, linię obsługuje Wizz Air.

- Port Lotniczy w Goleniowie jest najbardziej wysuniętym na zachód lotniskiem w Polsce, wobec rynku pracy, w którym funkcjonuje wielu pracowników ze Wschodu, brak takiego połączenia mógł doprowadzić do odpływu pracowników w inne, lepiej skomunikowane regiony – mówi Maciej Twardowski. - Wówczas wszystkie firmy na Pomorzu Zachodnim by to odczuły. Cieszymy się, że zrobiliśmy kolejną fantastyczną rzecz dla regionu – komentuje.

Zadowolony z powstałego połączenia jest także Piotr Wolny, Dyrektor Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie:

- Inicjatywa była od początku bardzo mocno wspierana przez środowisko gospodarcze i samą Izbę. Z punktu widzenia przedsiębiorstw i rozwoju regionu to dobry krok i pozytywny sygnał dla inwestorów. Obecnie rynek pracy nadal w wielu sektorach jest wydrenowany i bez posiłkowania się pracownikami z zagranicy, w tym z Ukrainy, przedsiębiorcy nie będą w stanie się rozwijać. Ten trend jest w całej Polsce, chcemy być regionem konkurencyjnym i musimy i nie możemy zostawać w tyle, w obliczu tego, że większość dużych miast w Polsce ma takie połączenia. Inicjatywa uruchomienia połączenia lotniczego to działanie, które ma sprawić, że osoby z Ukrainy będą częściej wybierać Szczecin jako miejsce do pracy i życia, ale celem jest także zapobieganie odpływu pracowników do innych miast – komentuje.

TTS starania o utworzenie połączenia lotniczego z Ukrainą rozpoczął w 2019 roku. 

MTG_INTERMARE_2021_390X100
port_gdańsk_390x100_2020

Surowce

 Ropa brent 69,54 $ baryłka  0,00% 22:59
 Cyna 25880,00 $ tona 3,15% 3 mar
 Cynk 2786,00 $ tona -1,21% 3 mar
 Aluminium 2203,00 $ tona 1,24% 3 mar
 Pallad 2324,00 $ uncja  0,00% 22:59
 Platyna 1133,30 $ uncja  0,00% 22:59
 Srebro 25,28 $ uncja  0,00% 22:59
 Złoto 1698,00 $ uncja  0,00% 22:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.