• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Carnival Corporation powróci do działalności etapami

PMK

12.07.2020 21:42
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Carnival Corporation powróci do działalności etapami

Partnerzy portalu

Carnival Corporation powróci do działalności etapami - GospodarkaMorska.pl

Carnival Corp powiedział w piątek, że planuje wznawiać działalność w sposób stopniowy i po powrocie będzie obsługiwał mniejszą flotę, kilka miesięcy po zawieszeniu podróży z powodu pandemii COVID-19.

Akcje firmy, które straciły w tym roku ponad dwie trzecie wartości, wzrosły aż o 11% do 16,12 USD na piątkowej sesji.

Największy na świecie operator rejsów wycieczkowych powiedział, że zmniejszył nakłady inwestycyjne o ponad 5 miliardów dolarów w ciągu najbliższych 18 miesięcy i zebrał kilka miliardów więcej, aby poradzić sobie z epidemią wirusa.

Działalność rejsów wycieczkowych stała się jednym z najgorszych hitów po tym, jak kilka statków, w tym kilka należących do Carnival's Princess Cruises, stało się siedliskiem infekcji koronawirusa.

Aby przetrwać pandemię, organizatorzy rejsów zdobyli miliardy dolarów na różne sposoby, nawet stawiając w zastaw statki i prywatne wyspy.

Sam Carnival zebrał ponad 10 miliardów dolarów dzięki serii transakcji finansowych, co wystarczy, aby wytrzymać kolejny pełny rok w scenariuszu zerowego dochodu, powiedział dyrektor generalny Arnold Donald podczas połączenia konferencyjnego.

Po ponownym rozpoczęciu podróży firma spodziewa się, że niektóre statki mogłyby zostać usunięte, a nowe dostawy opóźnione.

W czwartek Carnival zapowiedział, że ​​w przyszłym miesiącu wznowi rejsy niemieckiej linii wycieczkowej AIDA.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.