• <
nauta_2024

Budowa Baltic Pipe pod nadzorem specjalistów

29.06.2020 14:52 Źródło: Gaz-System

Partnerzy portalu

Budowa Baltic Pipe pod nadzorem specjalistów - GospodarkaMorska.pl
fot. baltic-pipe.eu

GAZ-SYSTEM zdecydował, że usługi Inspektora Bezpieczeństwa Żeglugi (ang. Marine Warranty Surveyor) dla prac na Morzu Bałtyckim będzie świadczyć firma Germanischer Lloyd Industrial Services GmbH, która jest częścią międzynarodowej grupy DNV GL.

W ramach świadczenia usług nadzoru wykonawca zapewni udział inspektorów należących do Stowarzyszenia Morskich Inspektorów Bezpieczeństwa Żeglugi (ang. The Society of Offshore Marine Warranty Surveyors).  Zadaniem inspektorów będzie  zarówno weryfikacja  dokumentacji projektowej i planów pracy pod względem zapewnienia bezpieczeństwa żeglugi, jak również bezpośredni nadzór w miejscach realizacji prac, związanych z budową gazociągu podmorskiego. Pełnienie tego nadzoru jest jednym z warunków zawartego przez GAZ-SYSTEM ubezpieczenia inwestycji – obejmującego wszystkich jej uczestników (polisa typu WELCAR). Głównymi obszarami zainteresowania inspektorów będą m.in. akceptacja i dopuszczanie jednostek pływających, transport morski, operacje przeładunkowe, układanie gazociągu na dnie morskim oraz budowa tuneli w rejonie linii brzegowej w Polsce i Danii.

Umowa na usługi Inspektora Bezpieczeństwa Żeglugi już obowiązuje. Oferta firmy DNV GL została wybrana w wyniku wieloetapowego procesu zakupowego obejmującego m.in. procedurę Zapytania o Informację oraz późniejsze negocjacje z oferentami, wśród których były firmy ze światowej czołówki w tego typu usługach.

W ostatnim czasie GAZ-SYSTEM podpisał także umowę z firmą Delta Energy Services AS, której inspektorzy w imieniu GAZ-SYSTEM sprawują nadzór nad jakością produkcji i dostaw rur na potrzeby projektu Baltic Pipe. Weryfikacja obejmuje m.in. kwestię zgodności technicznej i jakościowej zarówno z wymaganiami GAZ-SYSTEM, jak i ze standardami międzynarodowymi. Kontrola dotyczy wielu etapów całego procesu, w tym wytopu stali, walcowania blach, produkcji rur, nanoszenia na nie odpowiednich powłok oraz transportu.

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.