• <

Premier: w gospodarce wychodzimy z dołka

ew

16.05.2020 13:09 Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Premier: w gospodarce wychodzimy z dołka - GospodarkaMorska.pl

W gospodarce wychodzimy z dołka, wychodzimy z tej trudnej epidemicznej sytuacji we właściwy sposób. Działania podjęte przez rząd są bardzo profesjonalne - zapewnił premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu wojewódzkiego sztabu kryzysowego w Katowicach w związku z epidemią koronawirusa.

"Uratowaliśmy setki, tysiące miejsc pracy - na Śląsku, w Zagłębiu, w całym województwie śląskim - poprzez tarczę finansową, antykryzysową. Ta pomoc dociera w ciągu kilku godzin, w ciągu kliku dni" - mówił Morawiecki na konferencji prasowej po posiedzeniu wojewódzkiego sztaby kryzysowego w Katowicach. Podkreslił, że pomoc w ratowaniu miejsc pracy, nie dotyczy tylko górnictwa, ale setek tysięcy miejsc pracy poza górnictwem. "Micro firmy, małe firmy, średnie firmy - to tam idzie pomoc państwa. Miliardy złotych codziennie na ratowanie miejsc pracy" - powiedział.

Premier podkreślił, że pomoc państwa dla gospodarki jest wysoko oceniania - jako jedna z najskuteczniejszych w Europie - przez instytucje międzynarodowe, takie jak: Komisja Europejska, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. "To jest ważne, bo tu na Śląsku musi wrócić życie gospodarcze do stanu co najmniej takiego, jak do stanu przez koronawirusem" - podkreślił premier.

Mówiąc o odmrażaniu gospodarki, zapewnił: "Ruszy polski eksport i nasza polska gospodarka będzie znowu błyszczała". "Wychodzimy z tego dołka, wychodzimy z tej trudnej epidemicznej sytuacji we właściwy sposób. Są to działania bardzo profesjonalne, takie które spowodują, że już wkrótce na kopalniach będzie można pracować, ale też, że ratujemy setki tysięcy miejsc pracy tu na Śląsku, w całym województwie, we wszystkich innych branżach" - zapewnił Morawiecki.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.