• <

MK: Plan Wdrażania reform rynku energii elektrycznej przyjęty

sons

20.05.2020 20:26 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska MK: Plan Wdrażania reform rynku energii elektrycznej przyjęty

Partnerzy portalu

MK: Plan Wdrażania reform rynku energii elektrycznej przyjęty - GospodarkaMorska.pl

Plan Wdrażania reform rynku energii elektrycznej został przyjęty przez Komitet do Spraw Europejskich - poinformowało w środę Ministerstwo Klimatu.

Na stronach resortu podano, że 14 maja br. Komitet do Spraw Europejskich przyjął Polski Plan Wdrażania reform rynku energii elektrycznej.

Zaznaczono, że obowiązek przygotowania Planu wynika z rozporządzenia UE w sprawie rynku wewnętrznego energii elektrycznej. "Polska, jako państwo stosujące mechanizm zapewnienia wystarczalności mocy w postaci rynku mocy, była zobowiązana do przygotowania Planu Wdrażania oraz do przekazania go do Komisji Europejskiej w celu wydania przez nią opinii. KE opublikowała projekt Polskiego Planu Wdrażania i rozpoczęła konsultacje publiczne dokumentu. Po przeprowadzeniu konsultacji KE wydała opinię, w której przedstawiła swoje rekomendacje" - napisano.

Wskazano, że Plan Wdrażania przyjęty przez Komitet do Spraw Europejskich uwzględnia rekomendacje KE. Uzupełniony dokument zawiera plan reform rynku energii elektrycznej w pięciu obszarach: rynek bilansujący, DSR, rynek detaliczny, rozbudowa sieci i połączenia transgraniczne oraz ograniczenia alokacji.

Napisano, że dokument uwzględnia także wpływ nadzwyczajnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa oraz jej negatywnymi konsekwencjami dla terminowego przebiegu aktualnie prowadzonych inwestycji i rozpoczętych reform. (PAP)

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.