• <

66-latek topił się w Motławie. Uratowała go załoga tramwaju wodnego

pc

12.07.2018 04:04 Źródło: własne
Strona główna 66-latek topił się w Motławie. Uratowała go załoga tramwaju wodnego
66-latek topił się w Motławie. Uratowała go załoga tramwaju wodnego - GospodarkaMorska.pl

Załoga tramwaju wodnego uratowała we wtorek w Gdańsku topiącego się mężczyznę – poinformował portal trójmiasto.pl. 66-latek spadł z nabrzeża do Motławy. Dzięki błyskawicznej reakcji marynarzy, nic mu się nie stało.

Jak podaje portal trójmiasto.pl, załoga tramwaju wodnego SONICA, która udzieliła pomocy 66-latkowi, to: Jakub Kossman (kapitan), Karol Marcjanik (mechanik), Patryk Władecki (praktykant) oraz Arkadiusz Czerepko (marynarz). To właśnie ten ostatni na wysokości Nabrzeża Wiosna Ludów zauważył topiącego się mężczyznę. Na statku ogłoszono alarm „człowiek za burtą”, a tonącemu rzucono koło ratunkowe. Następnie jednostka podpłynęła do nabrzeża, na które Arkadiusz Czerepko i Karol Marcjanik bezpiecznie wyciągnęli 66-latka. Gdyby nie ich pomoc, sytuacja mogła skończyć się tragicznie.

Mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy, a następnie trafił pod opiekę ratowników medycznych.

SONICA to specjalny statek Żeglugi Gdańskiej mogący przepłynąć pod mostami na Motławie. Jednostka w te wakacje obsługuję linię tramwaju wodnego F5 z przystanku Żabi Kruk do Brzeźna i z powrotem. Na pokład zabiera jednorazowo 50 osób i 5 rowerów. Wszyscy pasażerowie mają zapewnione miejsca siedzące w zabudowanym i przeszklonym salonie.

Dziękujemy za wysłane grafiki.