• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Enamor zakończył projekt dla Akademii Marynarki Wojennej

W listopadzie Enamor zrealizował projekt dostawy Zintegrowanego Stanowiska Radaru Meteorologicznego dla Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni w ramach rozbudowy laboratorium meteorologiczno-oceanograficznego METOC.

08.12.2023, 11:55
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

„Anna” zbadała wietrzność i natężenie fal morskich dla projektu Bałtyk I

Equinor i Polenergia zakończyły trwające ponad rok badania wietrzności i natężenia fal dla najbardziej zaawansowanego projektu tzw. drugiej fazy - MFW Bałtyk I. Dane oceaniczne i meteorologiczne, zebrane przez urządzenie ochrzczone imieniem „Anna”, pozwolą określić przewidywaną produkcję energii z farmy wiatrowej, a także stworzyć jej projekt od fundamentów po łopaty.

15.04.2023, 15:42
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

KODIAK: Polscy deweloperzy offshore mogą skorzystać z naszej wiedzy

Choć rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce jest dynamiczny, nie brakuje problemów. Warto spojrzeć na niego z zewnątrz i zasięgnąć języka u kogoś z większym doświadczeniem. O perspektywy rozwoju branży MEW w Polsce i roli, jaką może odegrać w niej firma KODIAK, rozmawiamy ze współzałożycielem firmy i jej dyrektorem zarządzającym Marcelem Traberem.

24.03.2023, 19:22
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Status offshore wind w Polsce. Na jakim etapie jest projekt BC-Wind

W ramach nowego cyklu artykułów na temat morskiej energetyki wiatrowej w Polsce, podsumowujemy dotychczasowe postępy w realizacji poszczególnych projektów farm wiatrowych. Jednym z nich to projekt BC-Wind, realizowany przez spółkę Ocean Winds (OW). Co udało się dotychczas zrealizować inwestorowi? Już dziś zapraszamy do śledzenia cyklu na łamach GospodarkaMorska.pl.

23.01.2023, 23:00
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Pływające elektrownie napędzą gospodarkę. Polską również?

Pływające turbiny wiatrowe zapewniają dostęp do obfitych zasobów wiatru nad głęboką wodą – przekonuję eksperci DNV w najnowszym raporcie Energy Transition Outlook 2021. Farmy wiatrowe usytuowane na głębokich wodach mogą stanowić istotny biznes, który rozrusza gospodarki osłabione pandemią Covid-19.

20.07.2021, 16:22

To najwyższa fala w historii Południowego Pacyfiku. Jest wysoka jak 8-piętrowy budynek

Gigantyczna fala u wybrzeży Nowej Zelandii. Pomiary wykonane 8 maja przez boję morską niedaleko Wyspy Campbella wskazały, że miała 23,8 m wysokości. – To rekord na Południowym Pacyfiku – poinformowali przedstawiciele firmy MetOcean Solutions, która obsługuje boję na zlecenie nowozelandzkiego wojska.

14.05.2018, 20:24
Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo

Znaczenie meteorologii dla żeglugi. Wybrane wypadki morskie zaistniałe w złych warunkach hydrometeorologicznych w roku 2015

Koło naukowe meteorologiczno-oceanograficzne METOC zaprasza na wykład na temat: „Znaczenie meteorologii dla żeglugi. Wybrane wypadki morskie zaistniałe w złych warunkach hydrometeorologicznych w roku 2015”. Przedsięwzięcie odbędzie się 9 grudnia 2015 r. o godz. 1530 w laboratorium meteorologiczno-oceanograficznym sala 105/7. Wykład poprowadzi kadm. w st. spocz. dr inż. Czesław DYRCZ.

08.12.2015, 07:39
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.