• <

Wynik wyszukiwania - "broń" - Wiadomości

Zagrożenia z dna Bałtyku przedmiotem obrad komisji sejmowej

Sejmowa Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rozpatrzyła w środę informacje na temat działań podejmowanych w celu przeciwdziałania zagrożeniom wynikającym z zalegania materiałów niebezpiecznych na dnie Morza Bałtyckiego.
24.04.2024

Irańska broń przejęta przez siły morskie koalicji zostanie przekazana ukraińskiej armii

Amerykański rząd przekazał 4 kwietnia Siłom Zbrojnym Ukrainy ogromny ładunek uzbrojenia, na który składały się transporty z Iranu przejęte przez międzynarodowe siły morskie. Pierwotnie miały trafić do bojowników Huti, walczących z jemeńskim rządem oraz atakujących międzynarodową żeglugę w regionie.
09.04.2024

Offshore Wind 2.0. Broń, amunicja, UXO na Bałtyku - czy jest się czego bać?

Co jakiś czas wraca temat niebezpiecznych substancji chemicznych czy broni, jakie zostały zrzucone na dno Bałtyku po II wojnie światowej. Czy te pozostałości stanowią zagrożenie dla projektów offshore i pracowników? Czy poszczególne firmy, projekty, a także administracja są przygotowane na takie ewentualności? Odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczestnicy panelu dyskusyjnego "Bezpieczeństwo dna morskiego – UXO, wraki, broń chemiczna", odbywającego się w ramach konferencji Offshore Wind 2.0.
21.03.2024

Morscy komandosi z Formozy otrzymają nowe uzbrojenie

Jednostka Wojskowa "Formoza" poinformowała o podpisaniu 15 marca br. umowy z firmą Allies Incorporated Sp. z o.o. Dotyczy ona zakupu i dostawy partii nowych modułowych karabinków, z których będą korzystać operatorzy w trakcie wykonywania swoich zadań.
18.03.2024

Saab i Damen chcą wspólnie budować okręty podwodne na eksport

Szwedzki i holenderski koncern zawarły umowę o współpracy w zakresie eksportu planowanych, zaawansowanych okrętów podwodnych, określanych jako C-718. To efekt współpracy w ramach powstającej oferty dla Królewskiej Marynarki Wojennej Holandii (Koninklijke Marine) w zakresie modernizacji jej sił podwodnych. Umowa ma podwoić perspektywy zatrudnienia i dochody dla branży okrętowej i zbrojeniowej w ramach łańcucha dostaw.
07.03.2024

Oto Awdijiwka. Takich nowych dronów Ukraina będzie używać przeciwko rosyjskim okrętom

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zaprezentowała nowy model swojej broni do działań na morzu. To także pierwszy dron nawodny, który został wyprodukowany dzięki znacznemu wsparciu wolontariuszy. Został nazwany na cześć ukraińskiego miasta, o które przez wiele tygodni ukraińska armia toczyła krwawe boje z Rosjanami.
06.03.2024

Pierwsze użycie broni przez fregatę Hessen na Morzu Czerwonym zakończyło się sukcesem

Niemiecka fregata Hessen, która została rozmieszczona na Morzu Czerwonym w celu ochrony statków handlowych, odparła pierwszy atak milicji Huti działającej z Jemenu. Okręt biorący udział w unijnej misji wojskowej Aspides skutecznie walczył we wtorek wieczorem z dwoma dronami wroga, poinformowała dpa.
28.02.2024

Ruszył projekt dotyczący amunicji i broni chemicznej na dnie Bałtyku

W środę w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie rozpoczął się projekt "MUNIMAP: Baltic Sea Munition Remediation Roadmap" poświęcony amunicji i broni chemicznej zalegającej na dnie Morza Bałtyckiego. Projekt ma zająć się procesem usuwania niebezpiecznych pozostałości po II wojnie światowej.
21.02.2024

Rusza projekt MUNIMAP: Baltic Sea Munition Remediation Roadmap

W Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk odbędzie się spotkanie inauguracyjne projektu MUNIMAP, które ma przyczynić się do dyskusji i rozpowszechnienia wiedzy na temat istotnej kwestii broni chemicznej i amunicji zatopionej w Bałtyku. Projekt jest finansowany ze środków programu INTERREG Region Morza Bałtyckiego.
12.02.2024

Strzelanina w siedzibie przedsiębiorstwa żeglugowego. Są ofiary, napastnik nie żyje

W greckim mieście Glifada uzbrojony napastnik wszedł do siedziby przedsiębiorstwa żeglugowego należącego do znanego greckiego armatora Spyrosa Karnesisa i zastrzelił trzy osoby, po czym popełnił samobójstwo.
12.02.2024

Ukraina tworzy nowy rodzaj wojsk - Siły Systemów Bezzałogowych

Ukraina zaczyna budować nowy, odrębny rodzaj wojsk: Siły Systemów Bezzałogowych - poinformował we wtorek prezydent Wołodymyr Zełenski. Drony nie są bronią przyszłości, ich zastosowanie powinno przynieść konkretne wyniki już teraz – powiedział.
06.02.2024

Rosyjskie statki przewożą z Korei Północnej pociski

Wielka Brytania przekazała ekspertom ONZ zdjęcia satelitarne pokazujące, jak rosyjskie statki zabierają z północnokoreańskich portów kontenery, w których jak się przypuszcza, znajdowały się pociski balistyczne użyte później przeciw Ukrainie - ujawnił w poniedziałek dziennik "The Guardian".
23.01.2024

Siły morskie USA zajęły statek wykorzystywany do transportu irańskiej broni dla Huti

Jak donosi Centralne Dowództwo Sił USA (US Central Comand, CENTCOM), 11 stycznia tego roku zespół sił specjalnych US Navy dokonał zajęcia i inspekcji na jednostce morskiej zaangażowanej w zakazany transport uzbrojenia do Jemenu. Wykorzystywany sprzęt miał trafić do rąk bojowników Huti, a jako pochodzenie wyposażenia wskazano Iran. To w trakcie tej akcji, z powodu warunków pogodowych, miało dojść do zaginięcia dwóch żołnierzy.
16.01.2024

Dwaj amerykańscy żołnierze zaginęli podczas przejmowania podejrzanego statku

Amerykańskie media podały, że dwóch żołnierzy amerykańskiej jednostki Navy SEAL zaginęło u wybrzeży Somalii podczas misji abordażowej.
15.01.2024

Korea Północna wystrzeliła kolejny pocisk balistyczny

Korea Północna wystrzeliła w poniedziałek rano czasu miejscowego w kierunku Morza Japońskiego kolejny pocisk, tym razem dalekiego zasięgu; mógł to być międzykontynentalny pocisk balistyczny (ICBM) – podała agencja Yonhap, powołując się na komunikat armii Korei Południowej.
18.12.2023

Zatwierdzenie aneksu nr 4 programu "Miecznik". Wszystkie zamówione fregaty otrzymają swoje wyposażenie i uzbrojenie

Agencja Uzbrojenia w tym tygodniu zatwierdziła procedurę wyposażenia wszystkich trzech wielozadaniowych fregat programu "Miecznik". Ma to rozwiać obawy, czy finansowanie oraz płynność przedsięwzięcia są zagrożone.
14.12.2023

Anna Fotyga: Unia Europejska wesprze oczyszczenie Bałtyku z niewybuchów

Unia Europejska wesprze oczyszczenie Bałtyku z niewybuchów. Cieszę się, iż udało się pozyskać pieniądze na kwestię, która może nie wydawać się pilną, ale której nie można odkładać w nieskończoność, bo już teraz zagraża ona środowisku, naszemu zdrowiu i bezpieczeństwu - mówi w rozmowie z PAP europosłanka Anna Fotyga (PiS).
08.12.2023

Korea Północna przekazała Rosji drogą morską i lądową ponad tysiąc kontenerów ze sprzętem wojskowym

Korea Północna przekazała Rosji ponad tysiąc kontenerów ze sprzętem wojskowym - powiedziała w poniedziałek w Radzie Bezpieczeństwa ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield. Ostrzegła, że współpraca obu reżimów się pogłębia wbrew ONZ-owskim sankcjom.
27.11.2023

W Porcie Świnoujście trwa rozładunek wyrzutni HIMARS i czołgów Abrams dla Wojska Polskiego

Na podstawie umów zawartych przez Agencję Uzbrojenia do Świnoujścia dotarł transport amerykańskiego uzbrojenia, które będzie stanowić kluczowe wyposażenie dla modernizowanych wojsk lądowych. Ma ono zapewnić kluczowe zdolności obronne, konstruując nowoczesny model odstraszania.
22.11.2023

"Francuski łącznik". Udany test pocisku balistycznego, wystrzelonego z okrętu podwodnego

Z pokładu jednego z francuskich okrętów zdolnych do przeprowadzenia ataków pociskami balistycznymi przeprowadzono 18 listopada br. test na zlecenie francuskiej agencję zamówień zbrojeniowych (Direction Générale de l'Armement) z zakładu DGA Essais de Missiles w Landes. Udane wystrzelenie prototypu miało potwierdzać znaczący postęp badań i sukces w zakresie stworzenia broni zapewniającej skuteczne odstraszanie na morzu w obliczu wyzwań przyszłości.
20.11.2023

Ukraińskie drony zbierają żniwo wśród rosyjskich okrętów. Przełom w wojnie morskiej czy przedwczesny zachwyt?

Pomimo ograniczonego potencjału morskiego i blokady portów, Ukraińskie Siły Zbrojne zdołały uszkodzić szereg rosyjskich okrętów. Same tylko pojazdy bezzałogowe miały zatopić bądź uszkodzić osiem z nich. Dzięki temu idą do czołówki świata w zakresie skuteczności w walce na morzu i zwalczaniu wrogich okrętów. Pomimo niedogodności sięgają po innowacyjne rozwiązania w postaci wykorzystywanej floty morskich dronów.
13.11.2023

Pracownicy portowi w Hiszpanii zapowiadają blokowanie statków przewożących broń na Bliski Wschód

Pracownicy portowi w Barcelonie zdecydowali o bojkotowaniu statków przewożących broń na Bliski Wschód. Największa organizacja dokerów portowych Barcelony (OEPB) poinformowała w komunikacie, że na walnym zgromadzeniu w br. tygodniu podjęto decyzję, aby nie zezwalać na żadne operacje w porcie statkom z materiałami wojennymi, które płyną na Bliski Wschód".
09.11.2023

Kajakami zatrzymać statek. Wspierający Palestynę demonstranci nie chcieli dopuścić do dostarczenia broni Izraelowi

Realizowana od kilku dni akcja związana z hasztagiem "blocktheboat" przybrała na sile, a skali zjawiska władze portowe, policja oraz Straż Wybrzeża USA mogły się nie spodziewać. Osoby wyrażające poparcie dla Hamasu walczącego z Izraelem dążą wszelkimi metodami, by MV Cape Orlando nie dostarczył uzbrojenia i wyposażenia dla izraelskich żołnierzy.
08.11.2023

Propalestyńscy demonstranci próbują zatrzymać statek, który podobno ma dostarczyć broń Izraelowi

Na terenie Oakland protestujący wdarli się na teren portu i próbowali zablokować wyjście w morze transportowca realizującego zadania dla US Navy. Straż Wybrzeża USA prowadzi dochodzenie w zakresie stwarzania zagrożenia przez demonstrantów, jak i niedopełnienia obowiązków przez służby chroniące infrastrukturę portową.
06.11.2023

Do Portu Gdańsk dotarła kolejna dostawa wyrzutni rakietowych K239 Chunmoo dla Wojska Polskiego

Rozpoczął się rozładunek wyrzutni rakietowych K239 Chunmoo, które znajdą się w wyposażeniu polskich żołnierzy. To kolejny aspekt koreańsko-polskiej współpracy w przemyśle zbrojeniowym. Kluczowe dostawy uzbrojenia i wyposażenia odbywają się drogą morską.
02.11.2023

Armia Izraela chce uderzyć na Strefę Gazy z "powietrza, morza i lądu"

Siły Obronne Izraela (IDF) ogłosiły, że kończą przygotowania do „znaczącej operacji lądowej” w Strefie Gazy. Wojsko planuje „poszerzenie ofensywy” oraz „atak z powietrza, morza i lądu” – przekazał w sobotę portal Times of Israel.
14.10.2023

Odpowiedzą przed sądem za przemyt broni z Polski do Szwecji

Przemycali broń z Polski do Szwecji pod pozorem importu i eksportu, np. części samochodowych. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem osobom w śledztwie dotyczącym międzynarodowego gangu zajmującego się przemytem broni.
28.09.2023

Wiceszef Lockheed Martin na Europę: zmiany w NATO wymagają inwestycji w broń, które dotychczas nie były dla Zachodu priorytetem

Zmiany w podejściu państw członkowskich NATO do kwestii uzbrojenia po inwazji Rosji na Ukrainę, wymagają inwestycji w rodzaje broni, które w ostatnich dwudziestu latach nie były dla Zachodu priorytetem, powiedział PAP wiceszef Lockheed Martin na Europę Johnathan Hoyle.
14.09.2023

Politechnika Gdańska zaopatrzy nowe Kormorany w systemy Głuptak

Trzy niszczyciele min typu Kormoran II, przyszłe ORP Jaskółka, ORP Rybitwa i ORP Czajka, które Ministerstwo Obrony Narodowej zamówiło w czerwcu 2022 roku, będą wyposażone w opracowany na Politechnice Gdańskiej system obrony przeciwminowej o kryptonimie Głuptak. Kolejny raz wyposażenie okrętowe powstałe z udziałem uczelni pojawi się i będzie używane na okrętach polskiej Marynarki Wojennej.
27.07.2023

Gen. Mark Milley: USA i nasi sojusznicy muszą przyspieszyć dostawy broni na Tajwan

Stany Zjednoczone i nasi sojusznicy muszą przyspieszyć dostawy broni na Tajwan w najbliższych latach, aby pomóc wyspie w obronie swojego terytorium - oświadczył w piątek na konferencji prasowej w Tokio przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów armii USA gen. Mark Milley.
14.07.2023

Władze RPA twierdzą, że nie przekazywały Rosji uzbrojenia oraz zapewniają o nieprawdziwości oskarżeń ambasadora USA

Oskarżenia ambasadora USA Reubena Brigety'ego, jakoby w grudniu ubiegłego roku Republika Południowej Afryki dostarczyła Rosji uzbrojenie drogą morską, są nieprawdziwe, oświadczyli w piątek przedstawiciele władz RPA, cytowani przez agencję Reutera.
12.05.2023

USA: rosyjski statek dostarczył broń z RPA

Oficjalny amerykański wysłannik w Republice Południowej Afryki oświadczył, że w zeszłym roku rosyjski statek odpłynął z RPA z ładunkiem broni, co byłoby złamaniem neutralności Pretorii w wojnie Rosji z Ukrainą.
12.05.2023

Kolejna dostawa czołgów i armatohaubic dotarła do Portu Gdynia

W godzinach porannych na terenie gdyńskiego portu wyładowano kolejną partię techniki wojskowej z Korei Południowej - 5 czołgów K2 i 12 armatohaubic K9, które trafią do 16. Dywizji Zmechanizowanej.
22.03.2023

Iran przekazuje Rosji drogą morską miliony sztuk amunicji

Rząd w Teheranie odpowiada za dostarczenie rosyjskiej armii nawet 100 mln nabojów i 300 tys. pocisków różnego typu, w tym artyleryjskich, moździerzowych i przeciwpancernych. Telewizja Sku News poinformowała, że uzbrojenie przekazywane z użyciem statków jest wykorzystywane przez Kreml podczas wojny z Ukrainą.
08.03.2023

Podejrzany rosyjski statek przedostał się na Morze Czarne. Mógł przewozić uzbrojenie

Rosyjski statek towarowy MV Sparta IV przedostał się na Morze Czarne z podejrzanym ładunkiem, najprawdopodobniej zaopatrzenia wojennego na potrzeby inwazji na Ukrainę. Jednostka została załadowana w Syrii i płynęła pod eskortą rosyjskiej marynarki wojennej. Chociaż Turcja zamknęła drogę wodną między Morzem Śródziemnym a Morzem Czarnym dla rosyjskich okrętów, przepływ zaopatrzenia wojskowego trwa nadal.
07.03.2023

Fregata Royal Navy przejęła nielegalnie transportowaną broń z Iranu

W Zatoce Omańskiej brytyjska marynarka wojenna przejęła nielegalnie transportowane pociski przeciwczołgowe i elementy pocisków balistycznych. Brytyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że broń była najprawdopodobniej przewożona do Jemenu.
02.03.2023

"Gry wojenne" w pobliżu Wielkiej Brytanii. Putin próbuje straszyć okrętami

Służby prasowe Royal Navy podały, że na początku miesiąca do wybrzeży Wielkiej Brytanii niebezpiecznie zbliżyły się siły morskie Federacji Rosyjskiej. Zdaniem przedstawicieli wojska był to pokaz siły w odpowiedzi na zaangażowanie Londynu w pomoc dla walczącej Ukrainy.
23.02.2023

Rosja nielegalnie eksportowała broń do Sudanu Południowego

Niezależna rosyjska telewizja Nastojaszczeje Wriemia z siedzibą w Pradze ujawniła w czwartek, że co najmniej od 2019 roku rosyjski państwowy koncern zbrojeniowy Rosoboroneksport potajemnie sprzedawał broń do Sudanu Południowego; Moskwa łamała w ten sposób sankcje ONZ na dostawy uzbrojenia do tego państwa, obowiązujące od 2018 roku
16.02.2023

Francuskie siły specjalne przechwyciły statek przemycający irańską broń dla rebeliantów w Jemenie

Francuskie siły specjalne przechwyciły duży ładunek broni i amunicji dostarczanych przez Iran antyrządowym rebeliantom w Jemenie; operację przeprowadzono w ramach działań na rzecz powstrzymania destabilizujących działań Teheranu na Bliskim Wschodzie - podał w czwartek dziennik "Wall Street Journal".
02.02.2023

US Navy przechwyciła statek rybacki przemycający broń dla jemeńskich rebeliantów

W ubiegły piątek Marynarka Wojenna USA przechwyciła w Zatoce Omańskiej, łączącej Morze Arabskie z Zatoką Perską statek przemycający karabiny szturmowe z Iranu do Jemenu, przeznaczone dla rebeliantów Huti - poinformowała we wtorek agencja AP powołując się na oświadczenie rzecznika V Floty USA.
10.01.2023

Test rakiety Barak Lrad na izraelskiej korwecie [WIDEO]

Izraelski Przemysł Przeciwlotniczy podał, że 30 listopada z powodzeniem dokonano próbnego wystrzelenia pocisku ziemia-powietrze Barak Lrad z korwety typu Sa'ar 6 INS Oz.
08.12.2022

Pierwsza dostawa tegorocznych zakupów zbrojeniowych z Korei – czołgi i armatohaubice

Czołgi K2 i samobieżne armatohaubice K9 wchodzą w skład pierwszej dostawy południowokoreańskiego uzbrojenia kupionego w tym roku przez Polskę. W uroczystym odbiorze sprzętu w Gdyni mają wziąć we wtorek udział prezydent Andrzej Duda i wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.
06.12.2022

Prof. Bełdowski: Wybuch przy Nord Stream mógł naruszyć składowisko niemieckiej broni chemicznej

Wybuch przy gazociągu Nord Stream mógł naruszyć składowisko zatopionej po II wojnie światowej niemieckiej broni chemicznej lub podnieść skażony osad - mówi PAP prof. Jacek Bełdowski z Instytutu Oceanologii PAN. Naukowiec wrócił z rejsu badawczego na Morzu Bałtyckim.
09.11.2022

Royal Navy przejęła na pełnym morzu irańskie rakiety

Królewska Marynarka Wojenna ujawniła, że w styczniu i lutym przechwyciła niewielkie irańskie łodzie załadowane pociskami ziemia-powietrze i komponentami pocisków manewrujących.
08.07.2022

USA. Biały Dom ogłosił nowy pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy, w tym łodzie patrolowe

Biały Dom ogłosił w czwartek nowy, 13. pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 450 mln dolarów. W nowym pakiecie znajdą się m.in. cztery kolejne wyrzutnie rakiet HIMARS, a także łodzie patrolowe i dziesiątki tysięcy sztuk amunicji artyleryjskiej.
24.06.2022

USA planują nową transzę broni dla Ukrainy, w tym rakiety przeciwokrętowe Harpoon

Administracja prezydenta Joe Bidena szykuje kolejną transzę pomocy wojskowej dla Ukrainy, która po raz pierwszy będzie zawierać rakiety przeciwokrętowe Harpoon - podali w środę reporterzy agencji Bloomberg. Wartość pakietu ma wynieść ponad 650 mln dol.
15.06.2022

Ambasador Niemiec dla "GPC": Nie jestem sobie w stanie wyobrazić, abyśmy kiedykolwiek wykorzystali infrastrukturę Nord Stream 2

Z dzisiejszej perspektywy brak silnej reakcji Niemiec w przeszłości był błędem, po 2014 r. powinniśmy sięgnąć do znacznie silniejszych sankcji – mówi ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven w środowej rozmowie w "Gazecie Polskiej Codziennie".
11.05.2022

Rosyjskie okręty podwodne zagrażają dostawom zachodniej broni w Ukrainie

W środę Rosja poinformowała, że z okrętu podwodnego na Morzu Czarnym wystrzelone zostały dwa pociski manewrujące Kalibr, które trafiły w nieokreślone lądowe cele w Ukrainie. Moskwa ostrzega, że będzie w ten sposób atakować konwoje z bronią dostarczaną przez kraje NATO do Ukrainy.
05.05.2022

Bałtyku, oddychaj! Porozmawiajmy o polskim rynku offshore

11 marca w Sopocie odbędzie się konferencja „Bałtyku, Oddychaj! - porozmawiajmy o polskim rynku offshore”. Omówione zostaną wszystkie zagadnienia dotyczące polskiego offshore, od local content, po oczyszczanie dna morskiego z broni chemicznej.
21.02.2022

Wielka Brytania i Francja rozwijają projekt przyszłej rakiety skrzydlatej i przeciwokrętowej

Francja i Wielka Brytania będą wspólnie pracować m.in. nad koncepcją ciężkiej rakiety przeciwokrętowej.
21.02.2022

Ruszyła kampania #BałtykDlaPokoleń nt. zagrożenia z zalegającej w Bałtyku broni chemicznej

Kampanię społeczną #BałtykDlaPokoleń, współorganizowaną przez firmę energetyczną Enea, zainaugurowano w piątek w Gdańsku. Celem akcji jest informowanie o zagrożeniu wynikającym z zalegania na dnie Bałtyku broni chemicznej z okresu II wojny światowej.
03.12.2021

MFW: niewybuchy i broń chemiczna na polskich obszarach morskich

„Miejsca zatopienia amunicji chemicznej stanowią trudne do kontrolowania rozproszone punktowe źródła skażeń o nieznanej wielkości. Ponadto mają duże negatywne oddziaływanie na gospodarkę, co powoduje, że Morze Bałtyckie jest mniej bezpieczne i potencjalnie bardziej kosztowne pod kątem inwestycji.”
19.11.2021

Rosja: Przeprowadzono próbę hipersonicznego pocisku manewrującego Cyrkon

Rosja przeprowadziła próbę hipersonicznego pocisku manewrującego Cyrkon, uderzając w cel naziemny u wybrzeży Morza Barentsa na odległość ponad 350 km – poinformowała w poniedziałek agencja Interfax, powołując się na rosyjskie ministerstwo obrony.
19.07.2021

Problem zatopionej amunicji w Bałtyku

Bałtyk otoczony jest ze wszystkich stron uprzemysłowionymi państwami. Do morza uchodzi ponad 250 rzek, zaś w zlewni Morza Bałtyckiego zamieszkuje około 84 milionów ludzi. Wymiana wody ze wszechoceanem jest ograniczona i odbywa się przez stosunkowo wąskie Cieśniny Duńskie. Stąd też, akwen ten jest bardzo podatny na zanieczyszczenie.
06.11.2020

Przejęto 18 kg narkotyków, broń i amunicję, które miały być sprzedane w nadmorskich kurortach

Policjanci CBŚP przejęli 18 kg narkotyków, broń oraz amunicję, które miały trafić na rynek województwa zachodniopomorskiego. Zatrzymano dwie osoby, a Prokuratura Okręgowa w Koszalinie postawiła im zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków - poinformowała dziś nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik Prasowy CBŚP.
02.09.2020

Airmech - Marine Equipment

VITRIFRIGO,LIVERANI,KLIMATYZACJA JACHTOWA,KLIMATYZACJE JACHTOWE,JACHT,WYPOSAżENIE JACHTU,POMPY,POMPA,SYSTEMY gaśniczy,FM200,FM 200,vitrifrigo,klimatyzacja jachtowa,klimatyzacje jachtowe,jachty,wyposażenie jachtowe,lodówka,lodówki,lodówka kompresorowa,lodówka gazowa,lodówki gazowe,lodówka kompaktowa,lodówki kompaktowe,agregat chłodniczy,agregaty chłodnicze,chłodzący,chłodzące,self contained,pompy zęzowe,pompa zęzowa,pompa odśrodkowa,pompa samozasysająca,pompy samozasysające,pompy odśrodkowe,mantus,kotwica nierdzewna,kotwice nierdzewne,kotwica jachtowa,kotwice jachtowe,łańcuch cumowniczy,łańcuch galwanizowany,łańcuch kotwiczny,stal nierdzewna,stali nierdzewnej,isotta,kierownica,kierownice włoskie,kierownica włoska,włochy,stylowa,skórzana kierownica,skóra,armatura,pobór,denny,wyrzut,wody,zawór,zawory,króciec,króćce,mosiądzu,mosiądz,mosięrzne,brąz,brązu,brązowe,brass,bronze,wentylator maszynowni,wentylatory siłowni,wentylacja,wyciąg,wyciągowy,osiowy,osiowe,marine,statki,morskie,morski

ELECOM Sp. z o. o.

ENGINEERING FOR SAFETY
osprzęt elektryczny,aplikacje do stref zagrożonych wybuchem,Ex,ATEX,systemy oświetlenia przemysłowego i okrętowego,producent systemów cctv,systemy cctv,punkty kamerowe na pokłady otwarte,elecom,elecm gdynia,elecom producent systemów cctv,CCTV,Telewizja Przemysłowa,Morski System kamer,Monitoring wizyjny,redundancyjny,redundant,retundand,Wizyjne wsparcie nawigacji,closed circuit television,Monitoring wizyjny zgodny z Normą Obronną,Monitor morski,kamera ze stali nierdzewnej,kamera na pokład otwarty,wizyjne wsparcie nawigacji,kamera,morski punkt kamerowy,kamera AISI316L,ES1-N,kamera termowizyjna,termowizja,Certyfikat PRS,kamera kwasoodporna,Marine CCTV Camera,Docking cameras,vessel surveillance,Marine PTZ Camera,External Marine Camera with PRS Type Approved,Marine Display,Stainless steel camera,Naval camera,navy camera,shock resistant,AXIS Communication,TSN,Telewizyjny System Nadzoru,NO-20-A500-5,NO-04-A004-7,TŚN,Tablica Świateł Nawigacyjnych,Światła nawigacyjne,Navigation lights and cont

Rola ubezpieczycieli w rozwoju polskiego offshore wind

„Offshore Wind 2.0. Ryzyko, bezpieczeństwo i finansowanie” to wydarzenie poświęcone często pomijanemu aspektowi rozwoju morskiej energetyki wiatrowej – ubezpieczeniom i ryzykom finansowym. Podczas konferencji rozmawialiśmy z Tomaszem Librontem, prezesem zarządu Smartt Re, o roli instytucji ubezpieczających w budowaniu nowego sektora polskiego przemysłu.
05.04.2024

Startuje MUNIMAP. Projekt ma rozwiązać narastający problem zatopionych w Bałtyku amunicji i broni chemicznej

W Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie odbyło się spotkanie inaugurujące rozpoczęcie projektu „MUNIMAP: Baltic Sea Munitions Remediation Roadmap”. Celem podmiotów zaangażowanych w to przedsięwzięcie jest zainicjowanie dyskusji odnośnie rozpowszechniania wiedzy na temat zagrożeń, jakie stanowi broń chemiczna i amunicja zatopione w Bałtyku. Przedsięwzięcie jest finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach programu INTERREG Region Morza Bałtyckiego, a jego łączny budżet wynosi 3,9 mln euro.
26.02.2024

Ceremonia zawieszenia wiechy na hali kadłubowej. To najwyższy taki obiekt w kraju

Z udziałem przedstawicieli stoczni, władz, wykonawców oraz wojskowej kadry miał miejsce symboliczny moment, świadczący o zakończeniu ważnego etapu budowy. Nowa infrastruktura jest kluczowa dla budowy i modernizacji okrętów, w tym przyszłych, wielozadaniowych fregat programu "Miecznik".
11.12.2023

Kongsberg prezentuje innowacje obronne i morskie podczas Baltexpo 2023

Podczas tegorocznych targów Baltexpo, Kongsberg zaprezentował swoje zaawansowane rozwiązania zarówno z obszaru obronności, reprezentowanego przez Kongsberg Defence, jak również z zakresu aplikacji cywilnych dla gospodarki morskiej, reprezentowanych przez departament Kongsberg Maritime. W rozmowie Piotrem Głogowskim, dyrektorem ds. rozwoju Kongsberg Defence, zapytaliśmy o najważniejsze aspekty oferty firmy.
13.11.2023

Chcą oczyścić Bałtyk z niewybuchów. W Trójmieście powstaje międzynarodowy ośrodek referencyjny, który wie z kim i jak to zrobić [WIDEO]

Inicjatorem powołania i rozwoju międzynarodowego ośrodka referencyjnego w zakresie zatopionej broni chemicznej z siedzibą w Trójmieście jest Międzynarodowe Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego (ICCSS). W dyskusji o kształcie ośrodka udział wzięło 25 potencjalnych partnerów: przedstawicieli instytucji, biznesu, agend rządowych i nauki. Ośrodek ma szanse powstać z początkiem 2023 roku. 
26.01.2022

Bałtyk dla pokoleń. Politycy, naukowcy i biznes łączą siły w oczyszczeniu morza z broni chemicznej

O tym, że w wodach Morza Bałtyckiego zatopiono około 40 tys. ton broni chemicznej oraz nawet 500 tys. ton broni konwencjonalnej przypominali wspólnie eksperci zaproszeni przez Enea oraz United Nations Global Compact podczas piątkowej (3 grudnia) konferencji inaugurującej projekt "Bałtyk dla pokoleń". Celem kampanii społecznej jest uświadamianie Europejczykom, że na dnia polskiego morza tyka ekologiczna bomba, która może spowodować tragiczne skutki dla morskiego ekosystemu i dużej części kontynentu. Organizatorzy chcą włączyć polski biznes w międzynarodowy dialog, który może się przyczynić do szybszego rozwiązania tego palącego problemu.
06.12.2021

Hydromech - sprawdzeni w boju. Firma od realizacji wymagających projektów wojskowych

Projekty na potrzeby polskiego wojska były jednym z tematów wtorkowej (11 maja) konferencji w siedzibie firmy Hydromech w Lublewie Gdańskim. Udział w niej wzięli przedstawiciele firmy, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz lokalni samorządowcy. –  Chcemy wykorzystać lokalny potencjał i dać pracę specjalistom. Nasza firma jest gotowa na wyspecjalizowaną współpracę – mówi prezes Karina Gronkowska.
13.05.2021

Udział w BALT MILITARY EXPO w 2021r. dostępny dla każdego [wideo]

Tegoroczna edycja specjalistycznych targów BALT MILITARY EXPO odbędzie się w formule on-line. Po raz pierwszy w 16-letniej historii imprezy organizatorzy zdecydowali o nie biletowaniu wydarzenia i zaproszeniu szerokiego grona zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa morskiego, systemów obronnych i ratownictwa na morzu i lądzie.
30.03.2021

Chrzest i wodowanie pierwszego z serii nowoczesnego holownika dla Marynarki Wojennej RP

H-11 Bolko już na wodzie. Uroczystość chrztu i wodowania pierwszego z sześciu holowników budowanych dla Marynarki Wojennej RP odbyła się w poniedziałek w Gdańsku. Nowoczesne jednostki powstają w stoczni Remontowa Shipbuilding.
08.10.2018

Nabrzeża Obrońców Poczty Polskiej i Mew w Porcie Gdańsk przejdą gruntowną modernizację

Rozpoczęła się rozbudowa  nabrzeży i toru wodnego w Porcie Gdańsk. W czwartek przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdańsk oraz wykonawcy podpisali umowę na przebudowę i rozbudowę Nabrzeży Obrońców Poczty Polskiej i Mew. Inwestycja o wartości ponad 40 milionów złotych ma być zrealizowana do końca 2020 r.
18.08.2017

Niemiecka fregata „Karlsruhe” wpłynęła do gdańskiego portu. Byliśmy na pokładzie

Gość specjalny Tygodnia Niemieckiego w Gdańsku. To fregata „Karlsruhe”. Niemiecka jednostka zacumowała w gdańskim porcie w basenie Władysława IV. W weekend zostanie udostępniona zwiedzającym.
19.10.2016

Dziękujemy za wysłane grafiki.