• <
BOTA_2023

Wystartował przetarg na budowę kładki na Ołowiance

PMK

18.03.2016 15:38 Źródło: własne
Strona główna Wystartował przetarg na budowę kładki na Ołowiance
Wystartował przetarg na budowę kładki na Ołowiance - GospodarkaMorska.pl

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg, którego przedmiotem jest budowa zwodzonej kładki pieszej przez rzekę Motławę na wyspę Ołowiankę. Otwarcie ofert przetargowych planowane jest na 6 kwietnia, a realizacja inwestycji ma potrwać do końca maja 2017 roku.

Kładka ma łączyć ul. Rycerskiej z Ołowianką. Będzie się otwierać i zamykać w czasie około 2 minut, jej wygląd ma sprawiać wrażenie lekkości. Za pomysł odpowiedzialna jest słoweńska firma Ponting, która w 2013 roku wygrała międzynarodowy konkurs architektoniczny organizowany przez Gdańsk, a prace projektowe zostały zlecone firmie Mosty Gdańsk.

Koszt budowy kładki wynosić ma maksymalnie 13 mln zł. Koszty zostaną podzielone na Urząd Miejski i Urząd Marszałkowski, które dadzą wkład finansowy po 3 mln każda, elektrociepłownia EDF Wybrzeże, przeznaczy na ten cel 7 mln zł.

Planowana kładka ma stworzyć nową trasę spacerową i atrakcyjny akwen dla turystów morskich oraz zwiększyć atrakcyjność rejonu Szafarnia poprzez umożliwienie nowego dojścia. Obiekt ten ma również zaktywizować rejon dawnych zakładów mięsnych, które dzięki temu mogą stać się jednymi z najbardziej atrakcyjnych terenów inwestycyjnych.

Dziękujemy za wysłane grafiki.