• <

Wizyta przedstawicieli rządu Republiki Sudańskiej

PMK

19.03.2016 12:28 Źródło: własne
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Wizyta przedstawicieli rządu Republiki Sudańskiej

Partnerzy portalu

Wizyta przedstawicieli rządu Republiki Sudańskiej - GospodarkaMorska.pl

Marek Gróbarczyk, Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkał się 18 marca z Ibrahimem Ghandour, Ministrem Spraw Zagranicznych Republiki Sudanu. W wizycie wzięli też udział Badreldin Abdallah Mohamed Ahmed, Ambasador Republiki Sudanu w RP, Paweł Brzezicki, Podsekretarz Stanu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz przedstawiciele resortów.

Była to pierwsza oficjalna wizyta Ministra Ghandoura w Polsce. Podczas spotkania rozmówcy dyskutowali nad możliwymi obszarami współpracy bilateralnej. Zidentyfikowali tematy, w ramach których można by rozpocząć kooperację na poziomie roboczym: edukacja morska, rybołówstwo oraz przemysł portowy i stoczniowy. W tym kontekście padła propozycja przyjazdu eksperckiej delegacji z Sudanu do Polski lub z Polski do Sudanu
Minister Gróbarczyk zaprezentował w skrócie krajowy system nauczania morskiego, podkreślając jego długą tradycję. Ponadto, Minister przedstawił w paru słowach polskie plany odbudowy przemysłu stoczniowego. Podsekretarz Stanu w MGMiŻŚ, Paweł Brzezicki przedstawił z kolei zarys polskiego przemysłu portowego.

Delegacja sudańska zakończyła spotkanie podkreśleniem znaczenia potencjalnej współpracy z Polską i wystosowała zaproszenie dla Ministra Gróbarczyka do odwiedzenia Sudanu celem spotkania z ministrami – odpowiednikami.

Partnerzy portalu

legal_marine_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.