• <

Wykoleił się pociąg towarowy z ukraińskim zbożem, śledczy nie wykluczają sabotażu

gm

14.09.2022 13:07 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Wykoleił się pociąg towarowy z ukraińskim zbożem, śledczy nie wykluczają sabotażu

Partnerzy portalu

Wykoleił się pociąg towarowy z ukraińskim zbożem, śledczy nie wykluczają sabotażu - GospodarkaMorska.pl
zdjęcie poglądowe

W środę rano w okręgu Marusza, w środkowej Rumunii, wykoleił się pociąg towarowy przewożący ukraińskie zboże, podała bukareszteńska telewizja Pro TV. Sprecyzowała, że policja uruchomiła już dochodzenie w sprawie przyczyn zdarzenia i nie wyklucza sabotażu.

Dotychczas śledczy nie wykluczyli żadnej z hipotez, wśród których jest m.in. awaria trakcji kolejowej oraz sabotaż.

W efekcie wypadku doszło do wyrzucenia z trasy kolejowej dwóch wagonów wypełnionych kukurydzą. Pro TV twierdzi, że wysypanych zostało kilka ton ziarna tego zboża.

Z informacji przekazanej przez lokalne władze wynika, że do wypadku doszło we wsi Rapa de Jos, przez którą przejeżdżał liczący 30 wagonów pociąg towarowy udający się z ukraińskim zbożem do portu w Konstancy, na południowym wschodzie Rumunii.

Według bukareszteńskiej telewizji w środę po południu rozpoczęto prace służące usunięciu wykolejonych wagonów i udrożnieniu trasy kolei towarowej łączącej ten największy rumuński port z centralną częścią kraju.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.