• <

Uruchomiono pierwszy w Niemczech terminal LNG

gm

17.12.2022 19:37 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Uruchomiono pierwszy w Niemczech terminal LNG

Partnerzy portalu

Uruchomiono pierwszy w Niemczech terminal LNG - GospodarkaMorska.pl

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz zainaugurował w sobotę w Wilhelmshaven pracę pierwszego w Niemczech terminalu skroplonego gazu ziemnego. Dzięki temu i innym terminalom LNG zaopatrzenie energetyczne Niemiec ma stać się niezależne od rurociągów z Rosji.

Kanclerzowi, który pochwalił szybkie tempo realizacji projektu. w ceremonii towarzyszyli minister gospodarki Robert Habeck, minister finansów Christian Lindner oraz premier Dolnej Saksonii Stephan Weil.

- To jest teraz nowe niemieckie tempo, w którym rozwijamy infrastrukturę. Naszym celem jest całkowite zrekompensowanie utraty rosyjskiego gazu także w nadchodzącym roku - oznajmił kanclerz i dodał, że niemiecki rząd prowadzi ciągłe rozmowy z importerami gazu, a także wspiera zawieranie umów długoterminowych. Dodał też, że wyciągając wnioski z przeszłości kraj nie może być uzależniony od pojedynczych dostawców.

Przez terminal do sieci ma trafiać rocznie około 6% niemieckiego zapotrzebowania na gaz ziemny. Surowiec będzie pochodził w dużej mierze z Norwegii, USA, krajów Zatoki Perskiej oraz w niewielkiej części z Holandii i będzie wprowadzany do niemieckiej sieci przesyłu gazu od czwartku.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.