• <
smartre_2023

Zamet Industry wykona dla ThyssenKrupp konstrukcję stalową cementowni

13.04.2016 08:55 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Zamet Industry wykona dla ThyssenKrupp konstrukcję stalową cementowni

Partnerzy portalu

Zamet Industry wykona dla ThyssenKrupp konstrukcję stalową cementowni - GospodarkaMorska.pl

Polska spółka Zamet Industry podpisała z ThyssenKrupp Industrial Solutions AG umowę na wykonanie i dostarczenie konstrukcji stalowej do cementowni w Niemczech. Szacunkowa wartość kontraktu wynosi 4,5 mln eur.

W ramach kontraktu, Zamet Industry zakupi materiały oraz wykona prefabrykację konstrukcji stalowej  wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym. Gotowe elementy konstrukcji będą przez Zamet dostarczane w miejsce przeznaczenia sukcesywnie, w terminach od października 2016 do września 2017 roku. Konstrukcja będzie wytwarzana w oparciu o dokumentację ThyssenKrupp.

– Podpisanie umowy z ThyssenKrupp Industrial Solutions jest dowodem wiarygodności Zamet Industry, jako solidnego partnera dla największych graczy na rynku konstrukcji stalowych. Warto przypomnieć, że w 2015 roku pomyślnie zakończyliśmy kontrakt realizowany na zlecenie ThyssenKrupp dotyczący wykonania Shiploadera,  czyli portowego urządzenia załadowczego. Sprawna realizacja tego kontraktu, terminowość oraz fachowość Zamet Industry została doceniona przez naszego kontrahenta, dzięki czemu współpraca rozwinęła się także na inne obszary działalności ThyssenKrupp. Każdy taki kontrakt utwierdza nas w przekonaniu o słuszności długoterminowych założeń strategicznych, które między innymi dotyczą dywersyfikacji źródeł przychodów, a także wykorzystania przewagi wynikającej z możliwości współpracy pomiędzy zakładami w naszej Grupie. Ten kontrakt będziemy realizować  przy współudziale zakładów w Chojnicach i Piotrkowie Trybunalskim. Wartością dodaną jest także możliwość odświeżenia referencji w branży cementowej. Umowa z ThyssenKrupp potwierdza nasze kompetencje i zdolność  do realizacji zamówień w zakresie budownictwa na potrzeby sektora przemysłowego – mówi Tomasz Jakubowski, prezes zarządu Zamet Industry.

O ZAMET INDUSTRY

Zamet Industry S.A. wykonuje m.in. urządzenia na platformy wiertnicze, urządzenia do podwodnego wydobycia ropy i gazu, urządzenia dźwigowe, przeładunkowe, urządzenia dla górnictwa i energetyki oraz wielkogabarytowe konstrukcje stalowe na potrzeby sektora infrastrukturalnego.

Zamet Industry S.A. jest właścicielem 100 proc. udziałów spółki Zamet Budowa Maszyn S.A., która specjalizuje się  w projektowaniu, budowie oraz serwisowaniu maszyn dla hutnictwa oraz zakładów przetwórstwa stali i metali nieżelaznych. W styczniu 2016 roku Zamet Industry S.A. nabył 100 proc. udziałów w Fugo Sp. z o.o. z siedzibą w Koninie, specjalizującej się w produkcji urządzeń dźwigowych i przeładunkowych, a także wielkogabarytowych konstrukcji stalowych.

Zamet Industry jest częścią Grupy TDJ SA – polskiej, prywatnej firmy inwestycyjnej, która od ponad 30 lat prowadzi działalność w wielu sektorach gospodarki. Akcje Zamet Industry S.A. zadebiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych w październiku 2011 r.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.