• <
KONGSBERG_2023

Widowiskowy chrzest wycieczkowca Mein Schiff 1 (foto, wideo)

ew

14.05.2018 09:05 Źródło: tuicruises.com
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Widowiskowy chrzest wycieczkowca Mein Schiff 1 (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Widowiskowy chrzest wycieczkowca Mein Schiff 1 (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl

W ostatni piątek, krótko po 22:30, odbył się jeden z najbardziej widowiskowych chrztów wycieczkowców na świecie. Wydarzenie miało miejsce w Hamburgu a świetowano nadanie imienia najnowszemu statkowi TUI Cruises - Mein Schiff 1. 

Jak powiedziała Wybcke Meier, prezes TUI Cruises: "Po zeszłorocznym chrzcie Mein Schiff 6, który odbył się przy Elbphilharmonie, zdecydowaliśmy, że ponownie musimy wybrać imponujące tło widowiska. Mein Schiff 1 został ochrzczony przy nabrzeżu terminalu kontenerowego Container Terminal Burchardkai a w spektaklu wzięły udział nawet suwnice kontenerowe. To miejsce miało połączyć przemysł portowy z entuzjazmem rejsów wycieczkowych."

W roli matek chrzestnych zadebiutowały mistrzynie w siatkówce plażowej Laura Ludwig i Kira Walkenhorst. Jak przyznała Walkenhorst: "Z niecierpliwością czekałyśmy na ten dzień, to olbrzymi honor, a dodatkowo wszystko ma miejsce tutaj, w naszym rodzinnym mieście, Hamburgu."

Sama ceremonia z pewnością zasługuje na miano spektakularnej. Nad widownią odbyły się pokazy cyrkowych akrobatów, można było wziąć udział w energicznym koncercie a na koniec miał miejsce efektowny pokaz fajerwerków. Na pokładzie były obecne gwiazdy, takie jak: ekspert piłkarski Reiner Calmund, były gimnastyk profesjonalny Philipp Boy, polska gimnastyczka Magdalena Brzeska, prezenterzy Sabine Christiansen, Annabelle Mandeng, Nova Meier Henrich i Ruth Moschner czy aktorka Natasha Ochsenknecht.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 2500. Ponadto tysiące ludzi obserwowało relację na żywo TUI Cruises na Facebooku. 

Chrzest Mein Schiff 1 był jednym z głównych wydarzeń w ramach obchodów 829. urodzin portu Hamburg, które odbyły się w dniach 10-13 maja. Pierwszy komercyjny rejs statku rozpoczął się w niedzielę. Co ciekawe, już wkrótce (21 maja) wycieczkowiec odwiedzi także Port Gdynia.

Mein Schiff 1 w liczbach:

państwo bandery - Malta
armator - TUI Cruises GmbH, Niency
właściciel - TUI AG, Niemcy
stocznia - Meyer Turku Oy, Finlandia
wartość kontraktowa - 675 000 000 USD
rok budowy - 2018
przekazanie do eksploatacji - 25 kwietnia 2018 r.
data zamówienia - lipiec 2015 r.
długość całkowita - 315,70 m
długość między pionami - 292,40 m
szerokość maksymalna - 42,30 m
zanurzenie - 8,05 m
tonaż pojemnościowy brutto - 111 554
tonaż pojemnościowy netto - 75 476
nośność - 7900 t

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.