• <
BOTA_2023

Wärtsilä zaprojektuje nowatorski statek dla nurków

JK

19.02.2016 11:34 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Wärtsilä zaprojektuje nowatorski statek dla nurków

Partnerzy portalu

Wärtsilä zaprojektuje nowatorski statek dla nurków - GospodarkaMorska.pl

Wärtsilä wraz z Shanghai Bestway Marine Engineering Design Co Ltd podpisała w styczniu kontrakt na zaprojektowanie statku wsparcia głębokowodnych prac podwodnych. Statek ma być zbudowany dla państwowej firmy China Shanghai Salvage Bureau (SSB),  zajmującej się ratownictwem morskim w Chinach.

Jednostka zaprojektowana przez Wärtsilä będzie kombinacją kluczowych funkcji, które będą wykorzystane na głębokości dochodzącej nawet do 6000 metrów: działania ratownicze, układanie rur, wykonywanie prac budowlanych oraz nurkowanie saturacyjne pozwalające na kilkudniową pracę 24 nurków przy użyciu komór dekompresyjnych połączonych bezpośrednio z dzwonami nurkowymi. Będzie to pierwsza jednostka na świecie posiadająca takie możłiwości.

- Nowy statek będzie z pewnością najbardziej wyrafinowaną jednostką w naszej flocie. Będzie przeprowadzać operacje w bardzo głębokich wodach i często trudnych warunkach. Wierzymy, że projekt Wärtsilä spełni wszystkie nasze wymagania -  skomentował Huang Yan, dyrektor SSB.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.