• <
KONGSBERG_2023

Wärtsilä przejmuje Transas

ew

08.05.2018 08:03 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Wärtsilä przejmuje Transas - GospodarkaMorska.pl

Jak poinformował na swojej stronie fiński koncern Wärtsilä, firma przejęła Transas. To krok w celu przyspieszenia i usprawnienia wizji Smart Marine czyli nowoczesnych rozwiązań technologicznych wykorzystująych sztuczną inteligencję.

Transas jest światowym liderem w zakresie rozwiązań dotyczących nawigacji morskiej, w tym całego oprogramowania czy sprzętu i infrastruktury. Zapewnia aplikacje z dostępem do informacji w czasie rzeczywistym jak mapy elektroniczne i wiele innych systemów wykorzystywanych na mostku. 

Firma jest także liderem w zakresie profesjonalnych rozwiązań szkoleniowych i symulacyjnych a także systemów sterowaniaruchem statków opierających się na sztucznej inteligencji. Wykorzystuje najnowsze osiągnięcia i ma ambicje stworzenia zunifikowanej chmury do zarządzania operacjami w całym morskim ekosystemie.

Transas posiada 22 biura regionalne na całym świecie i sieć dystrybucji obejmującą 120 krajów. Zatrudnia około 1000 pracownikówa zespół składa się z kompetentnych inżynierów, którzy mają olbrzymi wpływ na rozwój inteligentnych produktów i platformy cyfrowej Wärtsilä.

 

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.