• <
gryfia_70lat

Urządzenia Alfa Laval na platformie JSD6000

31.07.2015 07:22 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Urządzenia Alfa Laval na platformie JSD6000

Partnerzy portalu

Urządzenia Alfa Laval na platformie JSD6000 - GospodarkaMorska.pl

Międzynarodowy dostawca usług dla sektora oil & gas - firma Petrofac - zastosuje pro-ekologiczne systemy Alfa Laval: Alfa Laval PureDry, PureBilge i PureBallast na jednej z najnowocześniejszych, przyjaznych ekologicznie, platformie Petrofac JSD6000.

Petrofac JSD6000, której zakończenie budowy jest zaplanowane na 2017, to unikatowa i zaprojektowana w najwyższej technologii platforma morska. Zastosowane na niej najnowocześniejsze technologie pomogą w obniżeniu zużycia paliwa i wody tak, aby platforma spełniała najwyższe wymagania środowiskowe i stała się światowej klasy jednostką na rynku offshore.

Czynniki środowiskowe ważne od samego początku

Na Petrofac JSD6000 aspekty środowiskowe zostały uwzględnione już na etapie projektu koncepcyjnego. - Jednym z naszych celów jest zmniejszenie negatywnych skutków ekologicznych na środowisko morskie jak i na atmosferę - mówi Dmitry Lygin, główny inżynier statku Petrofac JSD6000. - Zużycie paliwa, produkcja osadów ściekowych, zrzuty wód zęzowych i balastowych stanowią obszary krytyczne, które mogą mieć negatywny wpływ na środowisko morskie, jeżeli nie są odpowiednio zarządzane. Oferując tak olbrzymie możliwości pracy, ze szczególnym uwzględnieniem warunków na bardzo dużych głębokościach, musimy wdrażać najwyższej jakości technologie oraz stosować rygorystyczną kontrolę efektów działania i emisji dźwięku, które będą oddziaływać na otaczające nas środowisko" dodaje Dmitry Lygin. Biorąc pod uwagę powyższe cele i po rozpatrzeniu wielu opcji dostępnych na rynku, do realizacji projektu Petrofac JSD6000 została wybrana firma Alfa Laval. „Podobnie jak w przypadku wielu innych dostawców, z którymi współpracujemy, produkty Alfa Laval są zgodne z naszymi celami w zakresie efektywności energetycznej i ochrony środowiska - Lygin mówi.

Wśród zainstalowanych na statku pro-ekologicznych urządzeń znajdują się: system odzysku paliwa Alfa Laval PureDry, system oczyszczania wód zęzowych Alfa Laval PureBilge i system oczyszczania wód balastowych Alfa Laval PureBallast.
“Alfa Laval czuje się dumna, że jej systemy, które zmniejszają negatywne oddziaływanie na środowisko będą zainstalowane na takim statku jak Petrofac JSD6000,” mówi Pauli Kujala, Senior Business Manager, Oily Waste Treatment Systems w Alfa Laval.

Oczekiwania na temat wysokiej sprawności działania

W miarę realizacji projektu, Petrofac jest zadowolony ze wsparcia ze strony Alfa Laval w zakresie wytycznych technicznych dostarczonych przez zespół techniczny i sprzedaży Alfa Laval. Po oddaniu Petrofac JSD6000 do eksploatacji, Lygin i jego zespół przewidują kontynuację współpracy z Alfa Laval w obszarach takich jak doradztwo i nadzór techniczny, serwis i dostawa części zamiennych oraz zdalne monitorowanie.

"Spodziewamy się stabilnego i niezawodnego działania urządzeń Alfa Laval, uważając, że funkcjonalność urządzeń jest niezbędna do pracy w środowisku chronionym", mówi Lygin. "W ten sam sposób współpracujemy z wieloma naszymi dostawcami, korzystając z ich kompleksowego wsparcia technicznego dla wszystkich urządzeń zainstalowanych na pokładzie, również po zakończeniu okresu gwarancyjnego".

Alfa Laval na świecie

Alfa Laval jest  dostawcą specjalistycznych urządzeń i rozwiązań inżynierskich. Oferowane urządzenia, kompletne linie technologiczne oraz serwis zapewniają naszym Klientom optymalny i bezawaryjny przebieg realizowanych procesów. Nowatorskie rozwiązania firmy umożliwiają ogrzewanie, chłodzenie, transport i oddzielanie takich produktów jak: olej, woda, chemikalia, napoje, artykuły żywnościowe i farmaceutyki. Międzynarodowa struktura firmy obejmuje swym zasięgiem około 100 krajów sprawia, że firma jest reprezentowana praktycznie na całym świecie.

Alfa Laval jest notowana na giełdzie sztokholmskiej Nasdaq OMX i w 2012 osiągnęła sprzedaż na poziomie 3.5 billionów euro. Firma zatrudnia obecnie około 16 400 pracowników.

 

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.