• <
BOTA_2023

Pierwszy remont klasowy drobnicowca „BUTES”

08.06.2015 12:48 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Pierwszy remont klasowy drobnicowca „BUTES” - GospodarkaMorska.pl

Pod koniec maja zawinął do Stoczni Marynarki Wojennej S.A. drobnicowiec „Butes” niemieckiego armatora  Wessels Reederei GmbH & Co KG na remont pierwszego odnowienia klasy.

Jest to zawinięcie już drugiej jednostki tego operatora do naszej stoczni. Zakres remontu obejmuje głównie mycie HP kadłuba oraz jego inspekcję jak również określenie zakresu piaskowania i malowania. Ponadto dokonany będzie przegląd zaworów, demontaż płetwy sterowej, jak też wymiana uszczelnień, mycie oraz czyszczenie box coolers. Przewidziana jest także modyfikacja i montaż osłony przyśrubowej, montaż  przy śrubie napędowej dostarczonego przez armatora urządzenia/oprzyrządowania obniżającego zużycie paliwa oraz przeróbka systemu olejowego SG. Prace remontowe obejmować będą również  ochronę katodową, weryfikację i wymianę cynków na kadłubie, montaż cynków w zbiornikach balastowych oraz wymianę uszczelnień pochwy wału.

Postój na lądowym stanowisku remontowym planowany jest na  7 - 8 dni. Ewentualne dalsze  dokończenie prac odbędzie się przy kei po zwodowaniu jednostki.

Dziękujemy za wysłane grafiki.