• <
Proteh GlassDeep_top

Mostostal Chojnice wykona konstrukcję Bargeloader’a

ew

29.03.2018 10:00 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Mostostal Chojnice wykona konstrukcję Bargeloader’a
Mostostal Chojnice wykona konstrukcję Bargeloader’a - GospodarkaMorska.pl

Mostostal Chojnice Sp. z o.o. Sp. k. podpisała kontrakt z niemiecką firmą Ship Repair and Trading GmbH. Przedmiotem umowy jest wykonanie kompletnych konstrukcji stalowych ładowarek Bargeloader. To kolejne w ostatnich latach zlecenie z segmentu urządzeń przeładunkowych do materiałów sypkich realizowane przez chojnicki zakład dla Ship Repair and Trading GmbH.

Bargeloader to ładowarka mechaniczna służąca do załadunku jednostek pływających, między innymi barek, wszelkiego rodzaju materiałami sypkimi, zarówno lekkimi, jak i ciężkimi. Urządzenie ma 21 metrów długości, 3,5 metra szerokości i 10 metrów wysokości. Finalnie maszyna trafi do portu morskiego w południowej Azji.


W ramach zamówienia dla Ship Repair and Trading GmbH, Mostostal Chojnice wykona trzy sztuki komponentów konstrukcji Bargeloader’a. Umowa obejmuje zakup materiałów, wytworzenie elementów  z wykorzystaniem obróbki mechanicznej, a także zabezpieczenie antykorozyjnie oraz przygotowanie gotowych części maszyny do załadunku na środek transportu morskiego. Ostateczny termin dostawy przewidziany jest na 19 sierpnia 2018 roku.

— Wieloletnie doświadczenie oraz kompleksowość oferty Mostotalu Chojnice w zakresie produkcji wielkogabarytowych maszyn i urządzeń dla przemysłu, każdorazowo pozwala nam na idealne przystosowanie wytwarzanych elementów konstrukcji do indywidualnych potrzeb naszych klientów. To sprawia, że jesteśmy w stanie wykonać nawet najtrudniejsze zamówienia, z przeznaczeniem zarówno na rynek krajowy, jak i zagraniczny. Kolejne zlecenie realizowane dla Ship Repair and Trading GmbH jest dowodem wiarygodności Mostostalu Chojnice, jako solidnego producenta i dostawcę urządzeń do przeładunku materiałów sypkich – mówi Krzysztof Topolski, Dyrektor Handlowy / Prokurent Mostostalu Chojnice Sp. z o.o. Sp. k. – Sprawna realizacja poprzednich kontraktów, jakość wykonania, terminowość oraz rzetelność zakładu w Chojnicach kolejny raz została doceniona przez naszego kontrahenta. Dzięki temu prowadzimy obecnie rozmowy z naszym niemieckim partnerem dotyczące wykonania kolejnych sztuk komponentów konstrukcji urządzenia Bargeloader – dodaje dyrektor Topolski.


Ship Repair and Trading GmbH jest międzynarodowym dostawcą usług przemysłowych z siedzibą w Rostock w północno-wschodnich Niemczech. Specjalizuje się w realizacji wymagających projektów przemysłowych, dostarczając rozwiązania techniczne m.in. do zakładów produkcyjnych czy stoczni, głównie w krajach Europy Wschodniej i Azji.

O MOSTOSTAL CHOJNICE:
Mostostal Chojnice jest czołowym producentem konstrukcji stalowych spawanych i skręcanych z 45-letnią tradycją. Specjalizuje się w wielu dziedzinach tworząc konstrukcje mostowe, budowlane, przemysłowe, offshore, maszyn i urządzeń.


Spółka została doinwestowana i przeszła zmiany organizacyjne polegające na przeniesieniu przedsiębiorstwa w Chojnicach ze spółki akcyjnej do samodzielnej spółki komandytowej z początkiem stycznia 2018 roku.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40825,00 $ tona -2,44% 14 sty
 Cynk 3559,00 $ tona -0,42% 14 sty
 Aluminium 2977,00 $ tona 0,61% 14 sty
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.